Elektrická kolobežka ako spása pre mladých vo veľkomeste

0
812

Elektrická kolobežka je jedným z najrýchlejších dopravných prostriedkov, ktoré možno používať vo veľkých mestách. Jej najväčšou výhodou je práve jej rýchlosť, ktorá je na krátke vzdialenosti neporovnateľná s inými dopravnými prostriedkami. Aj preto sa v posledných rokoch teší stále väčšej a väčšej obľube.

Aké výhody majú elektrické kolobežky pre mladých ľudí?

V súčasnosti technologický vývoj napreduje smerom k elektrickým vozidlám, ktoré sa neustále vyvíjajú a ktoré sa o niekoľko rokov pravdepodobne stanú základom dopravy. Z podobného, predovšetkým ekologického dôvodu sa do popredia dostávajú aj elektrické kolobežky. Sú veľmi spoľahlivé a bezpečné, pretože majú veľmi jednoduchú konštrukciu, vďaka ktorej je akákoľvek porucha veľmi nepravdepodobná. Môžete sa s nimi pohybovať oveľa pohodlnejšie a zábavnejšie, bez toho, aby ste museli míňať peniaze na benzín alebo drahé opravy. No a v neposlednom rade nebudete mať problémy s hľadaním parkovania. Veľkou výhodou je tiež, že na to, aby ste mohli jazdiť na kolobežke, nepotrebujete vodičský preukaz.

Elektrická kolobežka sa môže stať užitočným nástrojom, ktorý vám pomôže zlepšiť každodenné rutinné činnosti, ako je napríklad únavná cesta do práce alebo do školy, ktorú musíme všetci ráno absolvovať. Odteraz sa tam dostanete oveľa rýchlejšie a budete si môcť vychutnať okolie bez problémov s parkovaním.

Pokiaľ ide o spotrebu energie, mali by ste vedieť, že elektrické kolobežky sú vybavené batériami, ktoré zvládnu všetky vaše každodenné cesty. Batériu nabíjate podobnou nabíjačkou ako nabíjate mobilný telefón. V závislosti od veľkosti batérie ju dobijete za 4 až 6 hodín. Následne sa do svojho cieľa môžete dostať s maximálnou rýchlosťou až 25 km/h.

Nevýhody elektrických kolobežiek

Jedným z nie príliš pozitívnych bodov elektrických kolobežiek je, že dobíjanie trvá oveľa dlhšie ako natankovanie benzínu do auta. Na druhej strane, dobíjaním batérie v noci, kedy kolobežku nevyužívate sa tento problém vyriešil.

Batérie sa starnutím opotrebúvajú a ich životnosť sa kráti. Nie je to osobitná nevýhoda kolobežky, pretože tým trpí každý elektronický prístroj, ale pri kolobežkách to môže byť oveľa nepríjemnejšie, pretože dojazd je dosť podstatný a kolobežka sa stáva prakticky nepoužiteľnou, keď sa jej dojazd radikálne zníži.

Väčšina elektrických kolobežiek nedosahuje vysokú maximálnú rýchlosť. Môžete sa pohybovať po meste a mimo mesta rýchlosťou, ktorá by nespôsobila žiadne vážne zranenia jazdcovi kolobežky. Ak hľadáte elektrické kolobežky, ktoré dosahujú vysokú rýchlosť stoja viac, než motorové vozidlo v auto bazári.  

Väčšina elektrických kolobežiek neponúka nastaviteľnú výšku riadidiel. Dôvodom je predovšetkým to, že nastaviteľné riadidlá môžu ľahko ohroziť bezpečnosť. Preto by bolo najlepšie, aby ste si ju najprv vyskúšali a až potom kúpili.

Čítajte tiež: