Plánujete dovolenku v Egypte? Zoznámte sa najskôr s jeho zaujímavosťami

0
1675

Plánujete si letnú dovolenku v Egypte, ktorý je charakteristický ideálnymi podmienkami na relax pod holým nebom počas celého roka? Potom by ste si mali o tejto krajine prečítať zopár zaujímavých informácií.

Egypt je úžasná a fascinujúca kolíska ľudskej civilizácie, charakteristická nádherným prostredím, plážami a počasím vhodným na absolvovanie krásnej dovolenky v akýkoľvek deň v roku.

Krajina s nesmiernym kultúrnym a historickým významom

S rozlohou 1 010 000 kilometrov štvorcových patrí turistami z celého sveta obľúbený Egypt k 34. najväčšej krajine na svete. Nielen rozlohou, ale aj svojou históriou však zaberá vo svetových rebríčkoch významnú úlohu. Nesmierne obrovský kultúrny a historický význam Egypta s počtom obyvateľov viac ako 100 miliónov, radí túto časť sveta od vzniku civilizácie k najľudnatejším krajinám Blízkeho východu a považuje sa za 15. najľudnatejšiu krajinu sveta.

Kultúra s doslova tvrdými podmienkami na spánok

V súčasnosti sa snažíme si pre spánok vytvoriť tie najlepšie podmienky výberom skutočne kvalitných materiálov. Najmodernejšie matrace s odolnou penou alebo pružinami a príjemne mäkké vankúše tak tvoria neodmysliteľnú súčasť našej postele, v ktorej pravidelným a kvalitným spánkom zaisťujeme dobré posilnenie imunity tela.

Egypťania, najmä tí starovekí, považovali za kvalitné niečo úplne iné. Vankúše z kameňa považovali za zdravú formu opory tela počas spánku. V správnom spracovaní a tvarovom riešení opracovaná žula, pieskovec alebo vápenec boli pre Egypťanov ideálnou formou opory hlavy počas spánku.

Pozoruhodný technický úspech

V roku 2650 pred Kr Starovekí Egypťania sa zapísali do histórie, keď postavili prvú kamennú pyramídu. Tento pozoruhodný inžiniersky počin bol postavený v meste Sakkára v egyptskej delte Nílu. Pyramídu známu ako Džoserova stupňovitá pyramída navrhol slávny architekt Imhotep a údajne bola postavená ako hrobka faraóna Džosera.

Monument je vysoký 62 metrov a skladá sa zo 6 stupňovitých a veľkostne odlišných terás. Tak ako všetky ostatné egyptské pyramídy, aj Džoserova patrí k významným ikonickým symbolom starovekého Egypta a jasným dôkazom vynaliezavosti ľudstva ako takého.

Ak ste si teda vybrali za tohtoročnú dovolenkovú destináciu Egypt, môžete sa o týchto a iných zaujímavých veciach dozvedieť viac a priamo na mieste, čo vám relax pri mori určite spríjemní a spestrí.

Zdroj obrázka: AlexAnton/Shutterstock.com

Čítajte tiež: