Virtuálna kancelária: Moderný spôsob práce, ktorý nie je viazaný geografiou

0
661

Všetci si zrejme veľmi dobre pamätáme časy, kedy bola práca v rámci štandardného pracovného plánu vo fyzickom kancelárskom prostredí veľmi náročná. Aby sa zabránilo šíreniu epidémie COVID-19, sociálna mobilita a fyzické obmedzenia doviedli mnohé podniky k využívaniu virtuálnych sídiel ako jednoduchú stratégiu prežitia. Mnohí sa však nestačili ani nadýchnuť a jednu krízu vystriedala ďalšia – tá energetická.

Vysoké zálohové faktúry preto nútia mnohých podnikateľov svoj boj nadobro skončiť. Aj v tomto smere sa ale virtuálne sídlo ukazuje ako efektívny model práce, ktorý nie je viazaný geografiou konkrétneho miesta, čím sa šetria nielen financie, ale aj čas.

Ak si preto chcete aj vy uľahčiť náročnú dobu a nevzdať sa svojho vytúženého podnikateľského sna, máme pre vás informácie, ktoré vás s týmto moderným spôsobom práce zoznámia a všetky výhody virtuálneho sídla vám predstavia.

Virtuálny pracovný priestor s množstvom výhodných služieb

Internet a jeho obrovská sieť prepojila celý svet a umožnila ľuďom zmeniť spôsob ich života. V oveľa väčšej miere však tento zdroj ovplyvnil výkon a spôsob našej práce, čoho najlepším dôkazom sú stále početnejšie virtuálne kancelárie. Len na Slovensku využíva virtuálne sídlo 39 000  subjektov.

Z toho jednoosobových eseročiek, teda tam, kde je iba jeden spoločník, používa sídlo približne 22 800 subjektov a v prípade dvojosobových eseročiek, približne 5300 subjektov.

Ide o „kancelársky priestor“, ku ktorému majú zodpovedné osoby prístup a využívajú ho prostredníctvom moderných informačný a komunikačných technológií na prácu na diaľku.

Moderná virtuálna kancelária je pracovným a podnikateľským priestorom registračného typu. Jej využívaním teda splníte základnú zákonnú podmienku založenia podniku, no pritom nemusíte žiadne drahé fyzické priestory vlastniť.

Je to v podstate spôsob práce, ktorý nie je viazaný geografiou, pričom v balíku virtuálnej kancelárie je poskytovaných množstvo služieb ako napríklad:

  • Prestížna poštová adresa sídla firmy.
  • Služby odpovedania na hovory, poštová adresa, preposielanie pošty a recepcia.
  • Služba telefonického odpovedania a videokonferencie.
  • Cloudové služby a virtuálne privátne siete.

Nový spôsob podnikania, ktorý využíva najnovšie technológie online priestoru

Virtuálny pracovný priestor sa stal populárnym od vydania Ferrisovej knihy. V roku 2006 bolo na celom svete podľa odhadov 30 000 virtuálnych pracovných priestorov a do roku 2016 tento počet vzrástol na viac ako jeden milión.

Ani súčasná doba, jej rozvoj, ale aj problémy, tento trend nezastavia. Očakáva sa, že záujem o tieto služby bude pokračovať, pretože takouto jednoduchou zmenou sídla firmy si šetríte čas aj peniaze.

Nielenže sa zbavíte vysokých prevádzkových a režijných nákladov, ale tiež ušetríte na mzdách zamestnancov, ktorí by museli kancelárske priestory využívať a udržiavať v dobrom stave.

Ak vám teda na lepšej budúcnosti firmy záleží, tento moderný spôsob podnikania s využitím najnovších technológií, je pre vás ideálne riešenie.

Zdroj obrázkov: TippaPatt/Shutterstock.com

Čítajte tiež: