Zeiss: Výrobca profesionálnej optiky, ktorá si podmanila celý svet

0
622

Využívate na svoje poľovnícke záľuby modernú techniku svetoznámej značky Zeiss? Potom by ste si mali o tejto nemeckej optickej spoločnosti, ktorú v roku 1846 založil Carl Zeiss, prečítať niečo viac. Za takmer viac ako 177 rokov si prešla spoločnosť obrovským vývojom, vďaka ktorému sa mohla a dodnes špecializuje na množstvo bežných aj profesionálnych riešení so širokým zámerom.

Značka Zeiss a jej produkty spôsobili v kvalite a využití optiky obrovskú revolúciu. V súčasnosti sa však venuje aj výskumu a kvalite, zameriava na zdravotníctvo, stará o náš dobrý zrak, vyvíja rôzne spotrebné produkty a venuje sa technológii výroby polovodičov. Optika tak už dávno nepredstavuje základnú časť podnikania tejto firmy. Pokračujte v čítaní a dozviete sa o jednej z najúspešnejších firiem na svete niečo viac a zaujímavé.

Široké portfólio, na ktoré sa firma Zeiss zameriava

Ako sme si povedali hneď v úvode, spoločnosť Zeiss sa už dávno nevenuje iba výrobe optiky do kvalitných puškohľadov, s ktorými je zacielenie na korisť v prírode jednoduchšie a kvalitnejšie. Ak si dobre spomínate, ešte pár rokov dozadu sa logo tejto firmy objavovalo aj na fotoaparátoch mobilov.

Pod výrobu spoločnosti spadá aj metrológia, mikroskopické kamery a spektroskopia. Všetky tieto odvetvia a produkty si vyžadujú nielen vysokokvalitnú optiku, ale aj skutočne profesionálne zobrazovacie zariadenia. Výhodou zariadení a techniky spoločnosti Zeiss je teda mimoriadne vysoká kvalita, ktorá poskytuje pri ich využívaní tie najlepšie a najmä presné výsledky dobre využiteľné napríklad v zdravotníctve.

Technika, ktorá pomáha a lieči

Vysoko inovatívne riešenia v súčasnosti hýbu svetom a dokonca sa stávajú základom pre rozvoj umelej inteligencie. Produkty spoločnosti Zeiss k tomuto rozvoju prispievajú vo veľkej miere.  Presvedčiť sa o tom môžete nielen pri objektívoch vo fotoaparátoch, ďalekohľadoch, ale aj pri odstraňovaní nebezpečných kondylómov, bez ktorých je nielen naše telo, ale aj život krajší.

V tomto prípade ide o CO2 laserovú excíziu, ktorá sa cez profesionálne spracované zariadenie dokáže zamerať na bezbolestné a rýchle odstránenie rôznych kožných výrastkov.

Pokračovať by sme mohli mnohými ďalšími príkladmi, z ktorých vyplýva, že značka Zeiss má vo svete svoje dobré meno vybudované na základe úspešnej reality.

Zdroj obrázka: PanyaStudio/Shutterstock.com

Čítajte tiež: