Zabúdate na motiváciu zamestnancov? Čísla z praxe vám to nedovolia

0
590

Napriek tomu, že je mimoriadne dôležitá a zlepšuje výkon zamestnancov a efektivitu ich práce, stále sa jej venuje v spoločnosti minimum pozornosti. Mnohých odrádza jej komplikované dosiahnutie a minimálna viera v efektivitu. Správny typ a forma motivácie však majú svoj zmysel, len si treba vedieť vybrať.

Pokračujte v čítaní a zistite, ako môžete udržať svojich zamestnancov v práci šťastnejších a ochotnejších urobiť viac.

Čísla, ktoré hovoria v prospech motivácie jasnou rečou

Aby ste si po výbere profesionálnou personálnou agentúrou vo svojej firme šikovných zamestnancov udržali čo najdlhšie a priniesli spoločnosti zisk, je potrebné ich určitým spôsobom a pravidelne k dobrému výkonu aj motivovať. A štatistiky, ktoré vychádzajú z praxe, hovoria v prospech motivácie jasnou rečou.

Čísla z praxe hovoria, že viac ako 87 % správne motivovaných zamestnancov prejavuje firme väčšiu a dlhšiu lojalitu a nemajú v pláne spoločnosť opustiť. Až o 20 % lepšie dokonca zamestnanci pod vplyvom adekvátnej motivácie pracujú.

Ak teda dodáte zamestnancom na prácu pohodlné montérky a doplníte to vhodnou odmenou, môže to pozitívne ovplyvniť dokonca hospodársky výsledok firmy. Inšpirácia dodáva pracovníkom silu, vďaka ktorej dokážu pracovať tvrdšie, úspešnejšie a zvyšovať tak obrat.

Správna motivácia a angažovanosť môže znížiť aj absenciu

Nielen zlé podmienky na prácu, ale aj nedostatočná motivácia vyvoláva u mnohých zamestnancov odpor k práci. Aby ste si teda šikovného operátora výroby v práci udržali čo najdlhšie, je nutné ho raz za čas za dobrý výkon odmeniť a motivovať k tomu ďalšiemu a lepšiemu.

Angažovanosť a nadšenie, ktorú viete zvýšiť len správnou motiváciou, môže zlepšiť nielen výkon, ale znížiť absenciu ľudského zdroja v práci. Podľa dostupných štatistík mali vysoko angažované tímy až o 41 % nižšiu absenciu a o 17 % vyššiu produktivitu.

Finančná alebo iná odmena má preto určite zmysel. Nezabudnite však odstrániť z pracoviska aj stres, pretože práve tento stav je pre viacerých zamestnancov závažným problémom a prekážkou v plnohodnotnej a kvalitnej práci.

Zdroj obrázka: Jirsak/Shutterstock.com

Čítajte tiež: