Osem vecí, ktoré robia budúci milionári každý deň, keď sa nikto nepozerá

0
2657

44181473 - happy couple driving on country road into the sunset in classic vintage sports car

Nebojte sa, toto nie je ďalší zo zbytočných článkov napísaných študentmi, ktoré hovoria o tom čo robia budúci milionári. Redakcia Zaujímavosti sa rozhodla dať svojim čitateľom návod a inšpirácie na to, ako si zorganizovať deň tak, aby ste ho využili extra produktívne a mali čas aj na seba, svoje záľuby a koníčky. Správna organizácia času je kľúčovým bodom k tomu byť úspešným. Prečítajte si nasledujúcich osem bodov, ktoré robia úspešných ľudí spokojných so svojim pracovným životom a dávajú mu taktiež dostatok priestoru na budovanie toho osobného.


Tip redakcie: Jedenásť príznakov, že je vaše dieťa ,,super snímač“ a čo to presne znamená


Úspešní ľudia sú úspešní pre to, lebo si vedia organizovať čas lepšie ako ostatní

  • Prvé, čo ráno úspešný človek spraví je, že sa naraňajkuje a dá si sprchu. Výdatné a zdravé raňajky sú kľúčom k správnemu a úspešnému dňu.
  • Úspešný človek nikdy nezapne počítač skôr, ako zje svoje zdravé raňajky a na prácu sa psychicky pripraví. Taktiež nevenuje žiadnu pozornosť mobilu a správam pred tým, než doje svoje raňajky.
  • Úspešný človek si každé ráno spíše zoznam vecí, ktoré chce v danom dni spraviť. Ani viac ani menej. Vie si však svoje ciele nastaviť reálne tak, aby ich aj stihol. Keď tento zoznam veci splní, zvyšok dňa má voľno.
  • Úspešný človek nepracuje viac ako osem hodín denne a taktiež nepracuje cez víkendy. Ak aj musí pracovať cez víkendy, vynahradí si to voľným dňom počas týždňa.
  • Úspešný človek pracuje presne 45 minút a potom si dá desať až pätnásť minút prestávku od práce, počítača a čohokoľvek, čo ho rozptyľuje.
  • Úspešný človek športuje. Je dokázané, že ľudia, ktorí športujú majú na svet oveľa triezvejší pohľad než ostatní.
  • Úspešný človek vie, že ak mu práca prerastá cez hlavu, sekne ňou. Vráti sa k nej až vtedy, keď si premyslí kľúčové kroky, ktoré je potrebné vykonať aby prácu kvalitne dokončil. Taktiež si určí priority a menej prioritné veci odloží na nasledujúci deň.
  • Úspešný človek venuje dostatok času svojmu osobnému rozvoju a venuje sa tomu, čo ho baví. Chodí do kina, von s priateľmi a číta knihy. Úspešný človek sa usmieva.

Inšpirujte sa týmito bodmi a sledujte ich jeden za druhým. Neexistuje zaručený recept na úspech, no tieto kroky sa k nemu približujú. Ak máte vlastné tipy ako byť produktívny, no neprepracovať sa, napíšte nám ich do komentára.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokBanková kríza v Taliansku pokračuje. Chýba kapitál vo výške 6,4 miliardy eur
Ďalší článokRadíme: Je čas vymeniť zimné gumy za letné
Keď som mal 25, dal som výpoveď aby som sám cestoval po svete. Kancelária nikdy nebola pre mňa. Z cestovateľského blogu Bez Mapy som si spravil zamestnanie na plný úväzok a stal sa digitálnym nomádom. Všetko čo potrebujem k práci je môj laptop, WiFi a hlava plná nápadov. Dlhodobo cestujem po svete a svoje zážitky, rady a tipy ako žiť život na vlastnú päsť zdieľam s tebou na tomto blogu. Pridaj sa ku mne a zahoď svoj strach z nepoznaného.