Kedy premýšľať o letnej dovolenke? Práve teraz!

0
400

V zime mnohí odpočívame ako také medvede. Trávime čas doma, von nás to neťahá, pretože je zima, tma a často aj sychravo. Práve tento čas je však ideálny na plánovanie rôznych vecí. Môžeme premýšľať o rekonštrukciách, o kúpe nového auta alebo letnej dovolenky. Vďaka first minute zájazdom ušetria najmä rodiny s deťmi.

Dovolenka za pár drobných

Je možné na kúpe dovolenky ušetriť skoro polovicu? Ak si ju vyberáte v správnom čase, určite vám to prievan v peňaženke neurobí a možno sa napokon rozhodnete, že si doprajete mimoriadne dve dovolenky, jednu v lete a jednu v zime. Keď zasadne rodinná rada, prvá otázka, ktorú treba vyriešiť, je typ dopravy a destinácia. Vycestovať na dovolenku vlastným autom je síce pohodlné, ale musíme prihliadať na schopnosti vozidla a naše šoférske zručnosti. Cesta autobusom umožní každému členovi rodiny počas jazdy nerušene pozorovať okolie alebo si pospať. Oba druhy dopravy sú však časovo náročné, a tak ukroja čo-to z dovolenky. Najvýhodnejšie je na dovolenku vycestovať letecky. V priebehu pár hodín ste v cieľovom mieste a môžete sa tešiť z prímorskej klímy alebo bohatého programu, v závislosti od toho, aký zájazd ste si zvolili.

First minute dovolenky ponúkajú rozličné druhy dopravy a ich charakteristickou črtou je, že si ich objednávate ešte mimo sezóny, teda pokojne aj celý polrok dopredu. Vďaka tomu získate istotu, že sa vám zájazd v stanovenom termíne ujde, a ešte si aj vyberiete preferované ubytovanie a ďalšie služby. Keďže first minute zájazdy sa predávajú mimo sezóny, sú podstatne lacnejšie. Tí, čo cestujú na dovolenku vo dvojici, tento fakt neocenia rovnako ako viacčlenné rodiny, ktoré výber dovolenky prispôsobujú rodinnému rozpočtu.

Objednajte si dovolenku medzi prvými

Cestovné kancelárie fungujú celoročne. Mimo sezóny ponúkajú first minute zájazdy vo výhodných „uvádzacích“ cenách, počas sezóny sú zájazdy o niečo drahšie, ale nájdu sa medzi nimi aj last minute zájazdy, ktoré si klienti môžu v čase sezóny zakúpiť takpovediac na poslednú chvíľu a oveľa lacnejšie. Výhodou first minute dovoleniek je, že sa vieme na dovolenku vhodne pripraviť. Vybavíme si pracovné voľno, naštudujeme si cudziu reč či informácie o krajine, nakúpime si veci potrebné na vycestovanie. A úplne najlepšie je, že sa môžeme na dovolenku tešiť pár mesiacov vopred. Motýliky v bruchu vám budú lietať výraznejšie, keď sa termín dovolenky priblíži. Ak ste nákupom first minute dovolenky značne ušetrili, môžete si v cieľovej destinácii dopriať viac extra služieb alebo si užiť atrakcie od výmyslu sveta. Prídete takému cestovaniu na chuť.

Čítajte tiež:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ