Hnedý priemyselný park v Bardejove objavili prví investori

0
7277

Bardejov (TASR) – Do hnedého priemyselného parku v Bardejove, ktorý skolaudovali už pred vyše rokom, prišla prvá firma. Bardejovská spoločnosť DLK BJ, s. r. o., sa venuje výrobe obuvi a v priebehu tohto roka by mala zamestnať najmenej 50 nových zamestnancov. Primátor mesta Boris Hanuščak uviedol, že obsadili polovicu druhého podlažia a do priemyselného parku sa presťahovali z iných priestorov v meste.

„Od 1. apríla nám nastúpila prvá firma do hnedého priemyselného parku s cieľovým stavom 50 zamestnancov. Je to tradičné odvetvie pre Bardejov, výroba obuvi. Máme schválenú nájomnú zmluvu aj pre už skôr avizovanú holandskú firmu Rompa a chcú ďalšie stretnutie, takže predpokladám, že chcú nejaké spresnenie niektorých podmienok fungovania nájomného vzťahu,“ uviedol primátor.

Novú výrobu v Bardejove chce spustiť spoločnosť s holandským kapitálom Rompa Group cez svoju dcérsku spoločnosť Rompa CZ, s. r. o. Projektový manažér mestského úradu v Bardejove Ján Novotný potvrdil, že spoločnosť má záujem etablovať sa v Bardejove pravdepodobne od 1. júna. Pripravuje sa už zmluva na podpis. Prenajať si chcú polovicu jedného podlažia s plochou 1900 štvorcových metrov, kde v prvej etape vytvoria najmenej 50 pracovných miest. Nový investor bude vyrábať plasty a kryty pre rôzne výrobky strojárskeho a elektrotechnického priemyslu.

Čítajte tiež:

Chýba nám optimizmus. V lepšiu ekonomiku verí len pätina z nás

Dokonalé kariéry pre ľudí, ktorí milujú cestovanie

Crossfit, výhody a nevýhody spoločného potenia sa. Pre koho vlastne je