Ako si zarobiť peniaze počas spánku

1
3672

Ako jednoducho zarobiť…A to vďaka internetu. Spôsobov je hneď niekoľko.

52395260 - a young businessman standing in the posture of meditation with eyes closed at a concrete wall with five sacks of dollars on it. front view. concept of dreaming about money.

Ako jednoducho zarobiť

Založte si blog

Trvá to len pár minút a je to zadarmo. Začnite tvoriť obsah, ktorý by mohol ľudí zaujať. Veľmi žiadané sú praktické blogy, ktoré sa zaoberajú financiami, účtovníctvom, či stavbárčine. Časom si môžete kúpiť vlastný hosting a začať zarábať. Ako? Zverejňovaním súvisiacich produktov iných ľudí, reklamou, či s pomocou sponzorov.

Predajte svoje vedomosti

Ak ste odborník na istú oblasť, možno by sa vaše know-how dalo speňažiť. Natočte edukačné videá alebo napíšte e-knihu. Pridajte dobrý marketing a peniaze na seba nenechajú dlho čakať.

Získajte tantiémy

Umelci ako hudobníci či spisovatelia zarábajú vďaka systému odmien – tantiém – za každé použitie svojho diela. Ak nie ste dostatočne tvoriví, môžete s tantiémami obchodovať na stránkach.


Tip redakcie: Tipy ako ušetriť peniaze. Odložiť si 200 € mesačne nie je ťažké


Vytvorte si členskú komunitu

Ak máte stabilnú základňu čitateľov či divákov, môžete im za členské ponúknuť prémiový obsah, ktorý nebude pre bežných používateľov dostupný.

Systém automatických odpovedí (autoresponder)

Iste to poznáte – uvediete svoj email a prídu vám naň inštrukcie na stiahnutie alebo iné informácie. 

51914482 - businessman using laptop computer sitting working office.

Obchodujte so stránkami

Ak máte populárny blog, možno sa vám podarí ho predať.

Predávajte hmotné produkty

Zbavte sa starých vecí vďaka eBay alebo si založte vlastný obchod. 

Investujte do cenných papierov

Táto stratégia je dobre známa už desaťročia, no vďaka internetu je cesta k podielovému vlastníctvu ešte jednoduchšia. Pamätajte ale, že trh sa mení a s ním aj hodnota akcií.

42086765 - laptop keyboard and euro bills

Požičajte peniaze

Samozrejme, nie len tak na ruku. Pomocou rôznych stránok môžete požičať peniaze ľuďom, ktorí ich od banky buď nedostanú, alebo jednoducho preferujú túto cestu. Keďže jednáte priamo s dlžníkom, zaistíte si aj vyšší úrok.

Prenajímajte

Vďaka Airbnb môžete krátkodobo i dlhodobo prenajať svoj byt, kanceláriu či garáž. A zarábate takmer bez námahy.

Najmite si prostredníka

Povedzme, že si založíte firmu zaoberajúcu sa webovým dizajnom, no samotné kódovanie prenecháte niekomu inému. A vy sa zatiaľ môžete venovať niečomu inému.

Čítajte tiež:

6 najideálnejších zamestnaní pre introvertov

Dokonalé kariéry pre ľudí, ktorí milujú cestovanie


Zdroj: https://www.entrepreneur.com/article/282634

1 komentár

  1. Áno, blogovanie môže uživiť človeka. Dokonca aj na Slovensku. Ale nie počas spánku. Nie sú to peniaze za nič. Celý pracovný deň vám zaberie nie len linkbuilding, komentáre a budovanie komunity, ale aj budovanie obsahu. A aby ste mohli písať tak, aby vám čitatelia uverili, aby ste boli autentickí, musíte tomu, o čom píšete, rozumieť, mať praktické skúsenosti. Ak máte blog o záhrade a záhradničení, musíte sám záhradníčiť. Cez deň. A potom po večeroch písať blog. Takže zarábate síce po nociach, ale nie počas spánku 😉 Výhoda je v tom, že si sami určujete, koľko času trávite v záhrade a koľko za počítačom. Ale po čase si zarobíte písaním o záhrade na terasu, aby ste mohli o záhrade písať na terase svojej záhrady. A ešte aj postup stavby terasy predáte na blogu 😉

    Reklame zdar affilu zvlášť!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ