Efektívne osvetlenie väčších priestoroch s použitím LED technológie

0
902

Technológia LED spôsobila revolúciu v odvetví osvetlenia a je najnovším trendom vo svete domáceho, ale aj komerčného využitia.

Rozmach LED technológie posunul osvetlenie na novú úroveň. Rôzne typy svietidiel sú dokonalým riešením pre akýkoľvek priestor, či už ide o interiér alebo exteriér, ktorý potrebuje spoľahlivé osvetlenie. LED žiarovky sú energeticky úsporné, majú dlhú životnosť a v porovnaní s tradičnými zdrojmi svetla poskytujú vynikajúci svetelný výkon.

LED panely vs. trubice

Podľa dizajnovej preferencie si môžete zvoliť LED trubice alebo LED panely – ploché, tenké svietidlá, ktoré poskytujú rovnomerné osvetlenie po celej ploche. Sú ideálne na použitie v kanceláriách, školách, nemocniciach a iných komerčných priestoroch, kde sa vyžaduje jasné a široké priestorové osvetlenie.

LED panely sa dodávajú v rôznych veľkostiach a tvaroch. V ponuke nájdete hranaté aj okrúhle modely, vďaka čomu sú vhodné do rôznych typov interiérov, a to nielen tých komerčných. Ľahko sa inštalujú a udržiavajú, preto sú z dlhodobého hľadiska nákladovo efektívnou voľbou.

Na druhej strane, LED trubice sú dlhé valcové svetlá poskytujúce jasné osvetlenie bez nepríjemného blikania, ktoré je ideálne pre priemyselné priestory, ako sú sklady, továrne a garáže. Klasické „neonky”, na aké sme boli zvyknutí, v EÚ definitívne čoskoro skončia – do platnosti vstúpil zákaz importu týchto svetelných zdrojov. Nahradia ich tak LED alternatívy, na ktoré budú musieť postupne prejsť všetci užívatelia. LED trubice sú energeticky úspornejšie a majú aj dlhšiu životnosť. Ľahko sa inštalujú a možno ich dodatočne namontovať do existujúcich svietidiel bez akýchkoľvek úprav.

Šetrné eko osvetlenie

Najlepšie na LED paneloch a trubiciach je, že sú šetrné k životnému prostrediu. Neobsahujú žiadne toxické chemikálie, ako je ortuť alebo olovo, takže sú bezpečné pre dlhodobé používanie. Navyše vyžarujú veľmi málo tepla, čo znamená, že neprispievajú k zvyšovaniu teploty v interiéri. Vďaka tomu sú ideálne aj na použitie v klimatizovaných priestoroch.

Na záver možno konštatovať, že LED panely a trubice sú vynikajúce riešenia osvetlenia, ktoré poskytujú skvelý svetelný výkon a zároveň sú energeticky úsporné a ekologické. Ľahko sa inštalujú a udržiavajú, takže z dlhodobého hľadiska predstavujú finančne efektívnu možnosť.

Čítajte tiež: