Emily Ratajkowski je tehotná. Dieťa si pohlavie vyberie samo

0
4336

Emily Ratajkowski s manželom Sebastian Bear-McClardom čakajú svoje prvé dieťa. Pohlavie sa dozvedia až keď bude mať 18.

Dvadsaťdeväťročná modelka otvorene prehovorila o svojom tehotenstve pre magazín Vogue a povedala aj to, prečo nechce prezradiť pohlavie dieťaťa.

,,Keď s manželom povieme priateľom, že som tehotná, ich prvá otázka po gratulácii je, ,,a čo by ste chceli aby to bolo“. Najradšej odpovieme, že pohlavie nebudeme vedieť do kým naše dieťa nedovŕši 18 rokov a povie nám to samo,“ prezradila modelka.

,,Všetci sa na tom smejú. No na našom postoji je niečo pravdivé, naznačuje totiž možnosti, ktoré sú oveľa zložitejšie ako akékoľvek pohlavné orgány, s ktorými by sa naše dieťa mohlo narodiť: pravdou je, že nemáme potuchy kto a nie čo mi rastie v brušku.“

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

20 weeks ? getting to know my new body

Príspevok, ktorý zdieľa Emily Ratajkowski (@emrata), 27 Okt 2020 o 5:42 PDT

Ratajkowski sa ďalej pýta: ,,Kto bude tento človek? Akého človeka sa staneme rodičmi? Ako zmení náš život a to kým sme? Je to úžasný a desivý koncept, ktorý nás robí bezmocnými a pokornými,“ pokračuje.

Emily tiež uviedla, že sa jej páči myšlienka „vnucovať svojmu dieťaťu čo najmenej rodových stereotypov“, ale rozumie túžbe „poznať pohlavie ich potomka“.

,,Nepáči sa mi, že vnucujeme rodovo založené predsudky ľuďom, nieto ešte deťom. Chcem byť rodičom, ktorý dovolí svojmu dieťaťu ukázať sa kým je. A napriek tomu si uvedomujem, že aj keď dúfam, že moje dieťa dokáže určiť kam v tomto svete patrí, bude bez ohľadu na to čeliť nepopierateľným obmedzeniam a konštrukciám pohlavia pred tým ako sa narodí či naučí hovoriť.“

Čítajte tiež: