Najgeniálnejší spôsob ako sa zbaviť mastnej škvrny. Pretože všetky odstraňovače škvŕn na svete stoja za…

0
1731
Betsie Van Der Meer/Getty Images

Stalo sa to asi každému z nás…Obliekli ste si svoje obľúbene tričko či košeľu a vybrali ste sa do svojej obľúbenej reštaurácie na tu najlepšiu pizzu v meste. Všetko bolo dokonalé až kým vám vaša obľúbená pizza neskončila na vašom obľúbenom, ešte k tomu bielom tričku 🙁

V hlave sa vám prehráva scenár rozlúčky s týmto obľúbeným kúskom..zadržte! Predtým, ako ho s plačom zahodíte, venujte tomuto tričku posledný pokus o vykúpenie – ten, ktorý nezahŕňa luxusné, chemicky plnené odstraňovače škvŕn. V skutočnosti je vo vašej špajzi pravdepodobne najlepší odstraňovač mastných škvŕn, práve v tejto chvíli: kukuričný škrob.

Áno, presne tak. Dokáže viac ako len zahustiť polievku či omáčku. Kukuričný škrob môže v podstate vysávať mastné a olejové škvrny priamo z látky, od oblečenia až po koberce. Ako to funguje, pýtate sa? Kukuričný škrob nie je len prirodzene abrazívny, čo pomáha pri čistení, ale je tiež superabsorpčný.

Ak nemáte v kabelke nádobu s kukuričným škrobom, keď vám kvapkajúci feferónkový plátok spôsobí škody, nebojte sa. Kukuričný škrob pracuje na starých mastných škvrnách, ktoré už uschli, ako aj na škvrnách od potu (váš zažltnutý matrac prosí o pomoc).

Tu je návod ako dosiahnuť, aby váš obľúbený top vyzeral opäť ako nový:

1. Zmiešajte rovnaké diely kukuričného škrobu a vody v malej miske, kým sa z nej nestane pasta.

2. Naneste pastu na mastné miesto. Nechajte to pôsobiť cez noc. Pod škvrnu môžete tiež vložiť papierovú utierku alebo handričku, aby ste zabránili púšťaniu škvrny, najmä ak ide o novú škvrnu.

3. Ráno pastu odstráňte suchou handričkou a budete v úžase 🙂

Čítajte tiež: