Chcú aby si odsedela 8 rokov za mrežami

0
2577
Zdroj Wikipedia

Shakira si odpyká viac ako 8 rokov v španielskom väzení… ak si prokuratúra príde na svoje.

Španielska prokuratúra v piatok oznámila, že ak porota odsúdi speváčku za údajné daňové úniky vo výške 14,5 milióna eur v rokoch 2012 až 2014, bude žiadať trest odňatia slobody na 8 rokov a 2 mesiace.

„Shakira vždy spolupracovala a dodržiavala zákon, preukazovala dokonalé správanie ako jednotlivec a daňový poplatník a verne dodržiavala rady PriceWaterhouse Coopers, prestížnej a celosvetovo uznávanej daňovej firmy“, vyjadril sa speváčkin zástupca. ,,Shakira je presvedčená, že jej nevina sa dokáže do konca súdneho procesu. Úrady chcú aby okrem väzenia zaplatila 15 mil. dolárov na nezaplatených daniach, plus neuveriteľných 24 miliónov na pokutách“,dodal.

Zástupcovia speváčky hovoria, že ide o čistú pomstychtivosť a porušenie jej základných práv. Tvrdia, že speváčka už zaplatila to, čo dlhuje na daniach, plus 3 milióny dolárov na úrokoch.

Tento týždeň jej prokurátori zrejme ponúkli vyrovnanie, no odmietla ho. Nie sú jasné podmienky navrhovaného vyrovnania. Namiesto toho sa Shakira rozhodla využiť svoju šancu na súde.

Čítajte tiež: