Zemetrasenie na Slovensku: Komárno, Dunajská Streda a Maďarsko

12
39

V Maďarsku v blízkosti Komárna sa ozvala zem. Zemetrasenie pocítili aj ľudia v okolitých mestách. podľa informácií, ktoré na internete práve sú, išlo o zemetrasenie pochádzajúce z epicentra na severe Maďarska. Jeho silu pocítili aj ľudia u nás. V mestách ako Komárno, Nové Zámky, Dunajská Streda, aj Nitra, Levice, Hlohovec. Máme práve informácie z Komárna, ktoré tlmočia pani Mariku z centra Komárna:
“Triasla sa obývačka, najskôr sa mi zdalo, že mi bude asi nejak zle. Zdalo sa mi, že mám niečo s očami, lebo sa triasol televízor a aj skrine. Cítila som, že sa zem trasie, ale šlo len o chvíľu. V tej chvíli som mala obavy, aby nepopadalo viac vecí, z bytu sa totiž začali ozývať drobné zvuky, ako keď niečo padá.” Ďalší zážitok tiež pochádza z Komárna: “Nuž prvé zemetrasenie, ktoré som vnímal, práve som vchádzal do vchodu domov a otváral som schránku pre blbý leták, keď sa mi zdalo, že cítim otrasy. Musel ich cítiť asi každý. Možno len vodiči za volantom nie. Sám som z výmoľov vytrasený dosť, takže som si v čase zemetrasenia moc neuvedomoval, že sa trasie zem a nie ja.” Mišo.

Zemetrasenie očividne nepatrilo medzi tie silné. Uvidíme, aké správy pôjdu z Maďarska. Ostatne, ak sa niečo objaví, dám vám vedieť.

Aktualizované 20:00 hod: Epicentrum so silou 4.2 magnitúdy podľa stránok http://earthquake.usgs.gov/ malo byť medzi v blízkosti obcí Kornye, Kecskéd a Vértessomló a neďaleko mesta Tatabánya v hĺbke viac ako 8 kilometrov. Otrasy nakoniec pocítili aj ľudia v Bratislave. Ozval sa aj priateľ týchto stránok z Bratislavy, ktorého zemetrasenie zastihlo na záchode v nevhodnom okamihu. Svoje zážitky samozrejme môžete písať do komentárov. Sú vítané.

Comments

comments

12 KOMENTÁRE

  1. Okolo tristvrte na 7 vecer som lezal na posteli a asi dve sekundy sa hybala. Zvlastny pocit. Byvam v Trnave, takze od epicentra pekne daleko…

  2. Byvam v Piešťanoch aj tu sme na osmom poschodí citili chvenie a bolo to velmi neprijemne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ