Ako spamer dokáže zhodnotiť a zneužiť zemetrasenie

0
1223

Stáva sa, že občas narazíme na prípady, keď sa ľudské nešťastie zneužíva a obchoduje sa s ním. Dnes sa zneužíva všetko možné. Aj napríklad také zemetrasenie zo včera o ktorom sa tu písalo. Na Slovensku existuje jedno warez fórum, fórum plné ilegálneho materiálu, v ktorom sa náš známy zaregistroval pred rokmi len preto, aby mohol kontrolovať, kedy mu opäť niekto ukradne jeho software a vydáva ho bezplatne na sieti. Účet je teda starý, roky starý no viaže sa k nemu taká zaujímavosť. Každý registrovaný člen vraj pri registrácií súhlasil s posielaním spamu. Lenže z tohto miesta prichádza spamu neúrekom už niekoľko rokov, najviac v poslednom čase. Celú emailovú databázu fórum predalo ďalej a tak môžete byť ako členovia fóra vlastne predajným artiklom. Fórum si musí slušne zarobiť, pretože na každú blbosť, erotické pomôcky, konverziu VHS na DVD a rôzne ďalšie obchodné služby zahlcuje emaily svojich diskutujúcich členov. Dnes napríklad odoslali zaujímavý email s odkazom, aký máte možnosť si pozrieť na obrázku. Nafingovaná správa oznamuje, že máte pomôcť seizmológom. V skutočnosti ale nejde o žiadnu oficiálnu stránku. V žiadnom prípade nejde o akúkoľvek stránku tvorenú niektorou slovenskou alebo zahraničnou inštitúciou. Súkromná osoba nejakého „špecialistu“ navádza ľudí na stránku zemetrasenie.sk a hoci ona vlastne aj smeruje na niektoré ďalšie už oficiálne stránky, je len prostredníkom, celkom zbytočným pre ľudí, nie ale pre majiteľa. Umiestnil si tam reklamu, od ktorej očakáva, aby zarobila majiteľovi mastné prachy. V emailovej správe uvádza prosbu o vyplnenie dotazníka pre seizmológov, no v skutočnosti mu o nič také nejde. V správe dokonca ľudí navádza, nech si zájdu prečítať podivné suché články na pochybnej stránke, ktoré sa absolútne, ale absolútne nijak netýkajú tohto spamu. Hold aj na spame sa dnes nechutne zarába. Celý tento projekt dosť lákavej témy pritom zachraňuje jedine zaujímavá doména.

Dávajte si preto pozor, kam sa registrujete. Môžete dopadnúť tak ako kamarát, ktorý má podľa jeho slov už nejaký čas vážny problém so zrušením zasielania emailov z týchto miest, lebo sa dočkáva len absolútnej ignorácie a aj po zmazaní z jedného miesta majú jeho email už na iných ďalších… A to chcel pôvodne len chrániť vlastnú prácu a podnikanie, ktoré mu mimochodom skrachovalo aj práve preto, že mu jeho prácu rozkrádali piráti.

Free Image Hosting At site

PS: jedna rada na záver. Ak už zájdete na stránku zemetrasenie.sk, určite pánovi „špecialistovi“ neklikajte na žiadne podvodné obsahy a linky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ