Záhady, na ktoré ani veda nemá odpoveď

0
5268

Zvláštne javy a úkazy ľudí odjakživa fascinovali. Niektoré, ako hromy a blesky, sa podarilo objasniť a ľudia dávno zabudli, že kedysi ich považovali za božstvá. Nie na všetko však máme odpoveď. Toto sú veci, ktoré veda zatiaľ nevysvetlila.

Šum

Šum alebo bzukot je skupina fenoménov, ktorá zahŕňa nízkofrekvenčné bzučiace zvuky od skoro nepočuteľných po ohlušujúce. Objavili sa na rôznych miestach planéty. Dobre zdokumentované sú tie z Veľkej Británie a USA. Názvy dostávajú podľa miest, kde sa vyskytnú.

Nagarská ohnivá guľa

Žiariace ohnivé gule sa objavujú na rieke Mekong a stúpajú k oblohe niekedy až v tisíckach. Možné vysvetlenie je, že sa jedná o fosfánový plyn, ktorý sa nad riekou zbiera z okolia.

More #weirdshit from yesterday. According to legend Star Jelly occurs when meteorites fall to earth. No one really knows where it actually comes from though. . #starjelly #meteor #trail #trailbuilding #newtrail #loam #woodland #forest #exploration #explorer #nature #natureisawesome #inspiration #trailbuilder #trailfairy #nodignoride #MTB #MTBlife #MTBireland #ireland #MTBNI #MTBtrail #biking #enduro #mountainbike #mountainbiking #mtbdaily

A post shared by Voyd (@voyd_naught) on

Hviezdny gél

Priehľadný bielosivý gél, nazývajúci sa aj hviezdny gél, sa dá nájsť na tráve, alebo niekedy na stromoch. Rýchlo sa vyparí. Možné vysvetlenia sú, že ide produkt cyanobaktérií, alebo o výlučky žiab, prípadne červov.

Ranná pýcha

Oblak zvaný oblak rannej pýchy sa už objavil na mnohých miestach planéty, je však veľmi vzácny. Vyzerá ako dlhý pás cylindrického oblaku. Najčastejšie ho môžete vidieť v severnej Austrálii.

Vznášajúce sa mesto

  1. apríla 2017 obyvatelia Jieyangu v Číne videli nad svojim mestom vznášajúce sa mesto. Nebolo to prvýkrát čo sa to stalo. Ide pravdepodobne o fatamorgánu.

Blesky vo vysokej atmosfére

Nazývané aj ionosférické blesky sa dejú vo výške, ktorá nie je typická pre tento meteorologický jav. Existuje niekoľko typov s vlastnými názvami ako modrý prúd alebo koróna. Veda o nich ešte nemá dostatok dát.

Tabbyho hviezda

Táto hviezda sa nachádza 1280 svetelných rokov od Zeme. Je jedinečná tým, že jej svetelnosť sa mení až v rozmedzí 20 %. Najpravdepodobnejšie sa jedná o nerovnomerný pás prachu, ktorý ju obieha a prekrýva v rôznej hustote.

Čarodejné kruhy

Tieto kruhy môžu mať priemer až 15 metrov a v ich strede nič nerastie. Často boli pozorované v Namíbii.

Lochnesská príšera

Jednou z najznámejších záhad je príšera žijúca v jazere v Škótsku. Veda považuje túto príšeru za podvod, alebo za nesprávne vyloženie si normálnych predmetov nachádzajúcich sa v jazere.

Svetlá zemetrasenia

Zemetrasenie občas vyvolá svetelný efekt, pri ktorom počas tektonického tlaku možno vidieť na oblohe svetlá. Vedecky tento efekt zatiaľ nemá vysvetlenie.

Čítajte tiež:

10 spôsobov, ktorými ľahko dokážete, že Zem je guľatá

Vďaka týmto trikom zapadnete do každej skupiny

Kanály v Benátkach kompletne vysychajú


 Zdroj:   http://jpgking.com/unsolved-mysteries-that-science-cant-explain/

ZANECHAŤ ODPOVEĎ