Madonna oslavuje 60-tku. Stala sa inšpiráciou pre fitnessky po celom svete

0
1803

Síce dnes Madonna oslavuje svoje šesťdesiate narodeniny, stále má väčší vplyv ako o tretinu mladší instagrameri, celebrity či hudobníci.

Vplyv popovej ikony na módu a hudbu je dobre zdokumentovaný, ale Madonna bola tiež veľkou inšpiráciou pre mnohých, pokiaľ ide o kondíciu a sebaprijatie.

Pred desiatimi rokmi bola silne kritizovaná za jej svalnaté paže. V článkoch sa o jej rukách vyjadrovali ako o obludných a žilnatých. v roku 2012 Piers Morgan povedal: ,,Prečo by nejaká žena chcela vyzerať ako jaskynný muž? Myslím to vážne.“

Madonna sa škaredými vyjadreniami však nenechala nijako ovplyvniť. Naopak , prejavila silu, kondíciu a jej právo vyzerať tak ako chce ona a nikto iný.

Čo sa považuje za atraktívne, pokiaľ ide o tvar tela, je stále vo vývine. V súčasnosti je však silne športový vzhľad považovaný za módny a to vďaka sociálnym mediálnym, kde sa mnohé ženy chvália skôr vyrysovanými, silnými postavami ako tými štíhlymi.

,,Podľa mňa je smiešne, že svaly a postavenie žien propagujeme dnes a nie v dobe keď bola Madonna najslávnejšia, vtedy svaly neboli v móde“ , vyjadrila sa 23-ročná osobná trénerka Amie z Londýna.

,,Dokazuje to, že spoločnosť môže určiť, čo považujeme za atraktívne a estetické!“

Hoci je nepravdepodobné, že sa Madonna niekedy veľmi zamyslela nad tým, čo si niekto myslí o jej tele alebo o tom, čo bolo považované za „trend“, jej vplyv na mladšie ženy je nepopierateľný.

Napriek kritike, ktorú popová ikona dostala za svoje svaly, pre mnohé ženy je inšpiráciou a nie len pre svoje vyrysované telo ale aj za to, že sa odmieta skloniť k negativite, ktorej sa jej dostalo.

Laura Hoggins, 33-ročná osobná trénerka z Londýna je známa svojimi bicepsmi a hovorí, že Madonna bola vždy jej inšpiráciou.

,,Som hrdá na svoju postavu a tvrdo pracujem,“ hovorí Hoggins. ,,Aj keď to nie je vždy považované za ženské.“

,,Vždy bola veľmi otvorená o svojej vášni pre fitnes, trénovala 5 až 6 krát do týždňa. Sila nemá žiadnu veľkosť ani vekovú hranicu. Dúfam, že budem stále posilňovať aj v jej veku.“

Nakoniec to teda vyzerá, že dnešné ženy chcú vyzerať ako „jaskynný muž“ 🙂

Čítajte tiež:

10 celebrít, ktorých prínos pre šoubiznis je tragický

Ako prerušiť kruh negatívneho zmýšľania

Je pečenie zdravý spôsob, ako pripraviť zeleninu?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ