Amy Winehouse zabil alkohol

0
531
Amy Winehouse zabil alkohol
Ohodnoť článok

Mladú britskú speváčku , ktorá skonala 23. júla vo svojom dome v Londýne, predsa len zabil alkohol. Aj napriek mnohým vyjadreniam jej otca, ktorý neustále opakoval, ako sa Amy snažila zostať čistá niekoľko týždňov pred svojou smrťou, výsledky toxikológie potvrdili opak.

Mladá speváčka bola od začiatku sľubnej kariéry v problémoch. Jej blízky vzťah k alkoholu a tvrdým drogám sa odrážal aj v jej práci. Od roku 2008 bola veľmi nespoľahlivá. Rušili sa jednotlivé koncerty, turné, mala problémy so zákonom a nestále bola na titulkách svetových médií. Život pod tlakom a závislosť si však vybrali tú najväčšiu daň.

Po jej smrti sa veľa špekulovala o tom, čo ju mohlo spôsobiť. V jej dome v Londýne sa nenašli stopy drog. Otec neustále pre médiá opakoval, že jeho dcéra bola niekoľko týždňov čistá. Tvrdil, že mladú speváčku zabila abstinencia, ktorú brala Amy naozaj veľmi vážne a tento šok jej telo nevydržalo. Toxikologické výsledky však priniesli úplne iný záver. V tele Amy sa našiel alkohol, konkrétne viac ako 400mg na 100 ml krvi. V dome sa našli dve veľké a jedna menšia fľaša vodky. Amy, ktorá pred smrťou údajne 3 týždne abstinovala si teda riadne dopriala. Masívna intoxikácia alkoholom jej spôsobila zástavu dýchania, kómu a následne smrť. Amy mala len 27 rokov.

Závislosť je choroba a Amy tejto chorobe bohužiaľ podľahla. Snaha jej rodiny, urobiť pred svetom z dcéry obeť abstinencie je kontraproduktívna. Keby bola pravda, že abstinencia, ako tvrdili, ju zabila, tak všetky liečebne závislých by boli de facto márnice plné mŕtvol. Každé liečenie začína mesačnou detoxikáciou, ktorá predchádza samotnej liečbe. Treba veriť, že práve príklad Amy sa stane mementom, ktoré mnohým ukáže, ako to môže dopadnúť, ak sa ochorenie nezačne včas a odborne liečiť.

Mnohí vážnosť alkoholizmu ale zjavne nechápu a k jej domu, kde je pomníček sviečok, prianí a spomienkových predmetov, nosia aj fľaše s alkoholom a poháre vína. Veľmi zvláštny spôsob ako si uctiť pamiatku, nemyslíte?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ