Tip na knihu: Dcéra dymu a kostí

0
1192

„Wow. Takúto knihu by som rád napísal,“ povedal po prečítaní knihy Dcéra dymu a kostí Patrick Rothfuss, autor svetového bestselleru Meno vetra. A svetoznámy spisovateľ John Connolly dodáva: „Už teraz sa neviem dočkať ďalšej časti.“ O akú knihu to ide? A prečo je taká obľúbená po celom svete? Kým sa ponoríme do príbehu, prezradíme jednu zaujímavosť – kniha nás zavedie do stovežatej Prahy.

Karou je nadaná a krásna študentka na pražskej umeleckej škole. Rada kreslí chiméry, fantastické zmiešané bytosti, a nikto netuší, že tieto magické bytosti sú v skutočnosti jej rodina. Hovorí mnohými jazykmi, ovláda však aj také, ktorými bežní smrteľníci nehovoria. Na oboch dlaniach má záhadné hamsa, z ktorého občas vychádza nadprirodzená energia. Do Prahy prichádza a odchádza cez tajomný portál…
Karou musí cestovať po celom svete, aby pozháňala zuby pre čarodejníka…a pri potulkách si všimne, že na portáloch pribúdajú vypálené odtlačky rúk, ktoré tam zanechávajú tajomné okrídlené bytosti. Chtiac-nechtiac sa ocitne v krutej vojne medzi mimozemskými ríšami a v Marrákeši sa prvýkrát stretne s jednou z tých bytostí, ktoré stoja na opačnej strane.
Vďaka krásnemu anjelovi Akivovi sa však dozvedá vytúženú pravdu o sebe a tá pravda je bolestná. Navyše sa do serafa zaľúbi a nik netuší, či ich láska pretrvá začínajúcu sa vojnu medzi svetmi dobra a zla… Novinka Dcéra dymu a kostí je prvý diel úspešnej série o odvekej vojne medzi anjelmi a démonmi.
Prečítajte si úryvok z knihy „Dcéra dymu a kostí“.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ