Zaujímavosti o stacionárnych bicykloch

0
720

Chcete začať cvičiť? Potom by ste mali vedieť, že kľúčom k úspechu okrem odhodlania a motivácie je nájsť si takú  aktivitu, ktorá vás bude baviť.

Stacionárne bicykle sú dobrou voľbou najmä pre začiatočníkov vo fitness, pretože bicyklovanie si každý osvojil už ako dieťa, takže s technikou cvičenia nebudete mať starosti. Stacionárne bicykle sú však vhodné aj pre skúsených športovcov, ktorí si chcú udržať svoju kondíciu a pekne vytvarované svaly. Cvičenie na stacionárnom bicykli je skvelé pre všetky úrovne kondície. Takže či už práve začínate svoj fitness program, alebo ste už v pokročilej fáze, jazda na stacionárnom bicykli je skvelý spôsob, ako sa zabaviť a zároveň vypotiť nepoddajné kalórie a budovať silu dolnej časti tela. Všetko, čo potrebujete, je pár športových topánok na spinning  a kvalitný stacionárny bicykel

5 zaujímavosti, ktoré by ste mali vedieť o stacionárnych bicykloch

1. Cvičenie na stacionárnom bicykli odporúčajú aj fyzioterapeuti

Stacionárny bicykel môže poskytnúť jemné cvičenie s nízkymi nárazmi, ktoré jednotlivcom umožňuje zlepšiť ich fyzickú kondíciu bez toho, aby museli nadmerne zaťažovať chrbticu. Jazda na bicykli je skvelý spôsob, ako posilniť svaly v dolnej časti tela bez toho, aby nadmerná záťaž poškodila vaše kĺby. Cvičenie na stacionárnom bicykli dokonca predpisujú aj fyzioterapeuti na zotavenie sa po zranení alebo operácii.

2. Tréning je prospešný pre telo aj pre dušu

Okrem toho stacionárne bicykle  poskytujú fantastický kardio tréning, ktorý pomáha znižovať výskyt niektorých najbežnejších a najzávažnejších ochorení vrátane cukrovky a srdcových chorôb, rovnako zlepšuje aj psychické zdravie. Ak si na bicykli zacvičíte už len 3 krát do týždňa po 45 minút, bude to mať veľký prínos pre kvalitu vášho života, ako aj z hľadiska kondície, zníženia hmotnosti, odbúrania stresu či vyššieho sebavedomia.

3. Tajomstvo krásnych nôh je odhalené

Stacionárne bicykle posilňujú vaše svaly. Predovšetkým však svaly dolných končatín: hlavné svalové skupiny nôh, chrbta a stehien a precvičia aj vaše hamstringy. Keď tlačíte do pedálov, posilňujete štvorhlavý sval stehna, a keď sa priťahujete späť, precvičujete hamstringy.

4. Cvičenie na stacionárnom bicykli je bezpečnejšie a má menej obmedzení ako bicyklovanie vonku

Na rozdiel od jazdy na bicykli vonku, ktorá môže byť náročná a nebezpečná kvôli premávke a iným nebezpečenstvám, jazda na bicykli v interiéri je bezpečná a dá sa vykonávať kedykoľvek. Ak ste milovníkom hudby, môžete bezpečne používať slúchadlá a počúvať váš obľúbený playlist bez toho, aby ste sa obávali nebezpečenstva nehody či akýchkoľvek  nepríjemností, ktoré môžu nastať pri súčasnom bicyklovaní a počúvaní hudby vonku.

5. Cvičenie na stacionárnom bicykli vyhovuje jednotlivcom aj skupinám

Jednou z úžasných výhod stacionárnych bicyklov je rozmanitosť v tréningu, ktorú ponúkajú.  Kreativita, ktorú môžu do tréningu indoor cyklisti zakomponovať je takmer neobmedzená. Ak vás nebaví cvičiť osamote, môžete si zvoliť zábavné cvičenie v skupine s trénerom alebo koučom, ktorý sa postará o efektívny a zábavný tréning a dodá mu ten správny drive. Na druhej strane, stacionárny bicykel vám ponúkne pohodlie či domáci komfort, ak neradi cvičíte v skupine.