Desať udalostí, ktoré otriasli mediálnym svetom

0
2560

Je priam neskutočné, koľko sa toho za každý deň udeje. Preto vám prinášame udalosti vo svete, ktoré by vám ze tento rok rozhodne nemali ujsť.

Udalosti vo svete

eu-1473958_1920

1. Istý diplomat okomentoval Brexit slovami, že odvolanie sa Británie na článok 50 Lisabonskej zmluvy bude pripomínať odpojenie motorov od lietadla. Keď ho Británia využije, spustí sa dvojročné odrátavanie, než bude musieť opustiť Európsku úniu.

2. Gene Wilder, legendárny herec z filmov ako Willy Wonka a továreň na čokoládu, Mladý Frankenstein či Ohnivé sedlá, zomrel vo veku 83 rokov. Američan dvojnásobne nominovaný na Oskara hral v štyroch filmoch popri ikone stand-up komédie Richardovi Pryorovi.

3. Organizácia spojených národov zaplatila prostredníctvom svojho programu Pomoc Sýri desiatky miliónov Asadovmu režimu. OSN tvrdí, že pracuje s obmedzeným počtom partnerov schváleným prezidentom a že robí všetko pre to, aby sa peniaze použili správne.

05_Kim Cong

4. Severná Kórea začiatkom augusta verejne popravila dvoch štátnych úradníkov pre to, že neuposlúchli vodcu Kim Čong-una. Kim získal moc v roku 2011 po smrti otca Kim Čong-ila. Jeho nástup na čelo krajiny so sebou priniesol čistky a popravy vysoko postavených úradníkov.

5. Európa chce Applu napariť doposiaľ „najväčšiu daňovú pokutu“. Margrethe Vestagerová, európska komisárka pre hospodársku súťaž, zverejnila 130 stranový dokument posudzujúci operácie Applu v Írsku pred oficiálnym hodnotením daňovej štruktúry americkej firmy, ktoré je naplánované na utorok.

6. Talianska pobrežná hliadka zachránila pri líbyjskom pobreží asi 6500 migrantov. Hliadka zachránila aj niekoľko detí, okrem iného aj bábätko staré len 5 dní, ktoré letecky previezli do talianskej nemocnice.

7. Čína plánuje zasiahnuť proti sociálnym a zábavným médiám, ktoré propagujú nesprávne hodnoty a západný životný štýl. Prezident Si Ťin-pching bezprecedentne cenzuruje médiá, ktoré nesúhlasia s názormi lídrov Komunistickej strany.

8. Hlavný ekonóm Anglickej banky sa vyjadril, že nehnuteľnosť je lepšia investícia do penzie ako dôchodkové sporenie. V rozhovore so Sunday Times povedal: “Našou oporou by malo byť sporenie, ale sú to nehnuteľnosti. To je fakt.“

05_Tim Cook

9. Výkonný riaditeľ Applu, Tim Cook, uvoľnil minulý týždeň 1,26 milióna firemných akcií v hodnote 120 miliónov eur. Konal tak na základe kompenzačného plánu z roku 2011, keď sa stal CEO spoločnosti. Takmer celý milión akcií získal vďaka tomu, že na pozícii CEO zotrval 5 rokov.

10. Bývalá spolupracovníčka Facebooku, Saira Khan, zverejnila minulý pondelok 14 tweetov o tom, aké najlepšie a najabsurdnejšie veci počas práce pre sociálne médium zažila.

Čítajtie tiež:

Porovnali sme internáty vo svete, luxus verzus plesnivé steny

Americká masmediálna spoločnosť kupuje akcie F1 za 8 miliárd dolárov

Desať aktualít zo sveta techniky, ktoré vás šokujú


Zdroj: http://www.businessinsider.com/the-10-most-important-things-in-the-world-right-now-august-30-2016-8