Michael Jackson: Hľadanie Neverlandu – 13 tajomstiev odhalených v životopisnom filme

0
4174

Hľadanie Neverlandu odhalilo tajomstvá

Vedeli ste, že Michael Jackson si do kina kupoval vlastnú štipľavú omáčku a maslo v spreji?

Toto a mnoho ďalších prekvapení sa mohli dozvedieť diváci o kráľovi popu zo životopisného filmu Michael Jackson: Hľadanie Neverlandu. Neautorizovaná biografia odhaľuje posledné roky speváka z pohľadu jeho ochrankárov Billa Whitfielda a Javona Bearda.

Film sa opiera o knihu Hľadanie Neverlandu, ktorá v roku 2014 prezradila intímne detaily o Jacksonovi a jeho vzťahu so svojimi tromi deťmi. Spevácku hviezdu stvárňuje svetoznámy imitátor Navi, pre ktorého je to herecký debut.

Pozrime sa spolu na najprekvapivejšie odhalenia z dvojhodinového filmového diela, ktoré malo premiéru len nedávno:

 • Jackson dával svojim deťom na tváre masky, aby nikto na verejnosti nezistil, ako v skutočnosti vyzerajú. Nazýval to prezliekaním a urobil z neho pred deťmi hru. Dokonca ich učil, aby nepoužívali svoje mená.
 • Istý fotograf raz odfotil Blanket. Javon ho vypátral a zobral mu fotoaparát. Jackson vtedy fotografovi údajne zaplatil 75 000 dolárov a spevákov vtedajší asistent Feldman fotoaparát zničil. (Podľa Billových slov potom Feldmana vyhodili.)
 • Vo filme sa spomína, že Jackson prvý raz stretol doktora Conrada Murraya, keď ochorela jeho dcéra Paris a potrebovala lekársku pomoc. Spevák ju nechcel zobrať do nemocnice zo strachu pred bulvárnymi novinármi a vyžiadal si súkromného doktora. Po Jacksonovej smrti v roku 2009 obvinili Murraya z neúmyselného zabitia, usvedčili ho a odsúdili na štyri roky väzenia. Po dvoch rokoch ho prepustili.
 • Jediný Michaelov súrodenec, ktorý sa objavuje vo filme, je jeho mladší brat Randy, člen Jackson 5. V jednej scéne prejde autom cez bránu a žiada o peniaze, ktoré mu bol podľa jeho názoru Michael dlžný. V jednej zo scén predtým sa síce spomína Michaelov otecJoe Jackson a jeho záujem o stretnutie so synom. Nakoniec sa však objavuje Randy. Incident sa odohral v deň narodeninovej oslavy Elizabeth Taylorovej, na ktorú Jackson nakoniec nešiel z obavy, že by ho tam Randy sledoval.
 • Jackson síce neoslavoval Vianoce ako svedok Jehovov, ale svojim trom deťom dovolil rozbaliť si darčeky.
 • Podľa Billových slov si Jackson kupoval do kina na pukance vlastnú štipľavú omáčku a maslo v spreji. Jeho najobľúbenejší herec bol Charlie Chaplin. Dokonca zobral svoje deti na festival venovaný kráľovi komédie.
 • Pre prípad núdze nosieval Jackson so sebou sošku Oskara za film Odviate vetrom, peňaženku s 200 000 dolármi a pasy.
 • Vo filme sa spomína aj súkromný detail zo spevákovho života – porezal si ruku pri vyberaní sledovacej kamery zo steny v jednom washingtonskom hoteli.
 • Medzi Michaelove najobľúbenejšie piesne patrí údajne My Prerogative od Bobbyho Browna.
 • Hoci podľa Billa túžil po normálnom živote otca, miloval svojich fanúšikov a často si čítaval ich listy. Dokonca údajne tvrdil polícii, že davy stojace pred jeho domom mu neprekážajú.
 • Jackson mal veľké dlhy, takže Bill a Javon nedostali zaplatené za päť mesiacov. Napriek tomu mali potrebu ochraňovať svojho klienta aj jeho deti, naviazal sa na nich. Bill dokonca obetoval Vianoce s vlastnou dcérou, aby mohol byť s Jacksonom. Ochrankári nesmeli nikomu prezradiť, pre koho pracujú, takže ich zamestnanie výrazne zasahovalo do ich súkromných životov.
 • Jacksonovi povedali, že ak chce splatiť svoje dlhy a kúpiť si nový dom, musí požiadať o trvalý pobyt v Las Vegas. Vtedy údajne tvrdil Billovi, že nemôže vystupovať päťkrát týždenne na úrovni, na akú bol zvyknutý.
 • V inej scéne ide Jackson na schôdzku so ženou a Bill ich vezie autom. Dáma presvedčí speváka, aby šli do baru ako normálny pár, no Michael si to veľmi rýchlo rozmyslí, keď ho na ulici osloví neznámy muž.

Čítajte tiež:

TIGER WOODS. Ako zarába a míňa peniaze golfista s majetkom v hodnote 740 miliónov dolárov

Instagram Ivanky Trumpovej spôsobil poriadny rozruch. Umelecká zbierka za milióny dolárov

 


Zdroj: http://www.eonline.com/news/857447/michael-jackson-searching-for-neverland-13-secrets-revealed-in-lifetime-s-biopic