Instagram Ivanky Trumpovej spôsobil poriadny rozruch. Umelecká zbierka za milióny dolárov

0
1418
Instagram Ivanky Trumpovej spôsobil poriadny rozruch. Umelecká zbierka za milióny dolárov
Ohodnoť článok

Ivanka Trumpová má spolu so svojím manželom Jaredom Kushnerom vzácnu zbierku umeleckých diel. Bez Instagramu by sme však o nej zrejme ani netušili.

Podľa portálu Artnet čelí pár kritike, pretože svoju zbierku neuviedol v majetkovom priznaní, hoci niektoré kúsky majú hodnotu aj pol milióna dolárov.

Úrad pre vládnu etiku uvádza, že federálni zamestnanci sú povinní nahlásiť akékoľvek umelecké diela v hodnote vyššej ako 1 000 dolárov, ak ich vlastnia na investičné účely. Kushner pracuje momentálne ako najvyšší poradca prezidenta Donalda Trumpa.

Odborníci tvrdia, že zbierka Ivanky a Kushnera by mohla stáť milióny. Kushnerov právnik sa však vyjadril pre portál Artnet, že diela „slúžia iba ako dekorácia“.

Ivanka často vešia na Instagram fotografie seba či svojej rodiny s drahými umeleckými dielami v pozadí.

Ivanka Trumpová sa často fotí sama alebo s rodinou pred umeleckými dielami, ktoré lemujú steny ich štvormiliónového bytu na Park Avenue v New Yorku.

date night 😉

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on

Niektoré z týchto kúskov majú hodnotu viac ako pol milióna dolárov, ale pár ich neuviedol v majetkovom priznaní, keď sa Kushner stal federálnym zamestnancom.

Na tejto fotografii Ivanky s dvoma jej deťmi, Arabellou a Josephom je obraz Nata Lowmana zo série Bullet Holes (Diery po guľkách). Podobné jeho diela sa predali v aukčnom dome Sotheby’s za približne 177 000 dolárov v roku 2016 a za 665 000 dolárov v roku 2013. Napravo je žuvačková maľba Dana Colena.

Saturday Night Fever! 💃🏻

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on

Podľa portálu Bloomberg sa podobné Colenovo dielo predalo na aukcii vo Phillips New York vo roku 2012 za 578 000 dolárov.

Tieto obrazy sa objavujú v pozadí na Ivankiných fotkách na Instagrame už mesiace.

Shimmying my way into the weekend! #TGIF

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on

Na fotografii pre časopis Harper’s Bazaar pózuje Ivanka Trumpová pri svojom jedálenskom stole pred dielom umelca z Los Angeles Alexa Israela.

Podľa portálu Bloomberg sa podobné Israelove kúsky predali na aukcii moderného umenia vo Phillips New York v roku 2014 za 581 000 a 341 000 dolárov.

Snuggle time is the best time. #Latergram

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on

V pozadí Ivankinej fotografie pred odovzdávaním cien Tony Awards je obraz Alexa Da Corteho. Umelec si k tejto fotografii na Instagrame neodpustil komentár: „Prosím, zložte moje diela zo stien.  Je mi trápne byť na rovnakej fotografii s vami.“

Trumpovú a Kushnera označujú za náruživých zberateľov umenia.

Mnohé z obrazov, ktoré vlastnia, namaľovali mladí, nádejní umelci. Toto dielo nemeckého autora Davida Ostrowskeho pochádza z jeho série Relax/Outline Paintings (Relax/skice), ktorú predstavili prvý raz v Kolíne nad Rýnom v roku 2013.

V pozadí na tejto fotografii je dielo Willa Boona, amerického umelca, ktorý žije v Los Angeles.

Feed us Ivanka

A post shared by Halt Action Group (@dear_ivanka) on

Ako federálny zamestnanec má Kushner povinnosť nahlásiť všetky umelecké diela, ktoré vlastní na investičné účely. Jeho právnik však uviedol v mene Bieleho domu, že Kushnerova zbierka slúži iba ako dekorácia. „Pán Kushner a pani  Trumpová ukazujú diela, ktoré vlastnia, iba pre dekoratívne účely, a predali z nich iba jeden jediný kus.“

Piano practice! 🎼

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on

Tak či onak, pár zverejnil súhlas, že svoju umeleckú zbierku uvedie v majetkovom priznaní.

Čítajte tiež:

Ako Johnny Depp premrhal svoje milióny

Celebrity, ktoré prišli o panictvo extrémne mladé. Angelina 14 rokov

 


Zdroj: http://www.businessinsider.com/ivanka-trump-instagram-expensive-art-collection-2017-5/#ivanka-trump-frequently-takes-pictures-of-herself-and-her-family-posing-in-front-of-artwork-that-lines-the-walls-of-their-4-million-condo-on-park-avenue-in-new-york-1

ZANECHAŤ ODPOVEĎ