Instagram Ivanky Trumpovej spôsobil poriadny rozruch. Umelecká zbierka za milióny dolárov

0
2634

Ivanka Trumpová má spolu so svojím manželom Jaredom Kushnerom vzácnu zbierku umeleckých diel. Bez Instagramu by sme však o nej zrejme ani netušili.

Podľa portálu Artnet čelí pár kritike, pretože svoju zbierku neuviedol v majetkovom priznaní, hoci niektoré kúsky majú hodnotu aj pol milióna dolárov.

Úrad pre vládnu etiku uvádza, že federálni zamestnanci sú povinní nahlásiť akékoľvek umelecké diela v hodnote vyššej ako 1 000 dolárov, ak ich vlastnia na investičné účely. Kushner pracuje momentálne ako najvyšší poradca prezidenta Donalda Trumpa.

Odborníci tvrdia, že zbierka Ivanky a Kushnera by mohla stáť milióny. Kushnerov právnik sa však vyjadril pre portál Artnet, že diela „slúžia iba ako dekorácia“.

Ivanka často vešia na Instagram fotografie seba či svojej rodiny s drahými umeleckými dielami v pozadí.

Ivanka Trumpová sa často fotí sama alebo s rodinou pred umeleckými dielami, ktoré lemujú steny ich štvormiliónového bytu na Park Avenue v New Yorku.

date night 😉

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on

Niektoré z týchto kúskov majú hodnotu viac ako pol milióna dolárov, ale pár ich neuviedol v majetkovom priznaní, keď sa Kushner stal federálnym zamestnancom.

Na tejto fotografii Ivanky s dvoma jej deťmi, Arabellou a Josephom je obraz Nata Lowmana zo série Bullet Holes (Diery po guľkách). Podobné jeho diela sa predali v aukčnom dome Sotheby’s za približne 177 000 dolárov v roku 2016 a za 665 000 dolárov v roku 2013. Napravo je žuvačková maľba Dana Colena.

Saturday Night Fever! 💃🏻

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on

Podľa portálu Bloomberg sa podobné Colenovo dielo predalo na aukcii vo Phillips New York vo roku 2012 za 578 000 dolárov.

Tieto obrazy sa objavujú v pozadí na Ivankiných fotkách na Instagrame už mesiace.

Shimmying my way into the weekend! #TGIF

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on

Na fotografii pre časopis Harper’s Bazaar pózuje Ivanka Trumpová pri svojom jedálenskom stole pred dielom umelca z Los Angeles Alexa Israela.

Podľa portálu Bloomberg sa podobné Israelove kúsky predali na aukcii moderného umenia vo Phillips New York v roku 2014 za 581 000 a 341 000 dolárov.

Snuggle time is the best time. #Latergram

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on

V pozadí Ivankinej fotografie pred odovzdávaním cien Tony Awards je obraz Alexa Da Corteho. Umelec si k tejto fotografii na Instagrame neodpustil komentár: „Prosím, zložte moje diela zo stien.  Je mi trápne byť na rovnakej fotografii s vami.“

Trumpovú a Kushnera označujú za náruživých zberateľov umenia.

Mnohé z obrazov, ktoré vlastnia, namaľovali mladí, nádejní umelci. Toto dielo nemeckého autora Davida Ostrowskeho pochádza z jeho série Relax/Outline Paintings (Relax/skice), ktorú predstavili prvý raz v Kolíne nad Rýnom v roku 2013.

V pozadí na tejto fotografii je dielo Willa Boona, amerického umelca, ktorý žije v Los Angeles.

Feed us Ivanka

A post shared by Halt Action Group (@dear_ivanka) on

Ako federálny zamestnanec má Kushner povinnosť nahlásiť všetky umelecké diela, ktoré vlastní na investičné účely. Jeho právnik však uviedol v mene Bieleho domu, že Kushnerova zbierka slúži iba ako dekorácia. „Pán Kushner a pani  Trumpová ukazujú diela, ktoré vlastnia, iba pre dekoratívne účely, a predali z nich iba jeden jediný kus.“

Piano practice! 🎼

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on

Tak či onak, pár zverejnil súhlas, že svoju umeleckú zbierku uvedie v majetkovom priznaní.

Čítajte tiež:

Ako Johnny Depp premrhal svoje milióny

Celebrity, ktoré prišli o panictvo extrémne mladé. Angelina 14 rokov

 


Zdroj: http://www.businessinsider.com/ivanka-trump-instagram-expensive-art-collection-2017-5/#ivanka-trump-frequently-takes-pictures-of-herself-and-her-family-posing-in-front-of-artwork-that-lines-the-walls-of-their-4-million-condo-on-park-avenue-in-new-york-1

ZANECHAŤ ODPOVEĎ