15 osobností, ktoré mali problémy v škole

1
3087

Vzdelanie je dôležité, no školské výsledky nie sú všetko. Je notoricky známe, že Bill Gates ani Mark Zuckerberg nedokončili univerzitu, ale napriek tomu patria k najbohatším a najúspešnejším ľuďom na svete. V článku sa dozviete pätnásť menej známych príkladov slávnych ľudí, ktorí mali problémy v škole.

Experts prove the perfect cup of tea should be served in a red mug (it tastes sweeter). I knew it! #teabreak

A post shared by Richard Branson (@richardbranson) on

 1. Richard Branson – Väzenie alebo milióny

Škola ho nikdy nebavila, preto z nej odišiel v šestnástich, aby rozbehol svoj prvý biznis – časopis s názvom Student. Už vtedy bol výrazný typ. Riaditeľ školy mu vraj povedal, že buď skončí vo väzení, alebo sa stane milionárom. Splnilo sa to druhé. Momentálne vlastní dvesto spoločností v tridsiatich krajinách.

#BGT

A post shared by @simoncowell on

 1. Simon Cowell – Viac skúšok nespravil ako spravil

Speváci sa dnes trasú pred jeho názorom, no na školských testoch sa v mladosti triasol on. Svetoznámemu porotcovi škola nešla a už v šestnástich s ňou skončil. Najskôr sa zamestnal v otcovej firme, potom sa venoval vyhľadávaniu hudobných talentov.  Prerazil v spoločnosti BMG Records a slávnym sa stal vďaka súťaži American Idol, u nás známej ako Superstar.

#becomingSheila back in the saddle again. Thank you to all the experts who helped me get here. It's no wonder I don't want to deal with all that being a lady entails sometimes. I'm a mom. I work like crazy. And the first thing to go is usually yourself. I love this job because it forces me to put back into myself, even if it's really for someone else like Sheila. I feel so grateful to have a job I love. I know how lucky I am and I never take it for granted. Period. Becoming her took weeks and weeks. It gets harder the older you get. But working hard is always worth it. Ok. Time to be cool. Because I'm usually not. But she is. So I will be. You know… fake it til you make it. But don't ever stop short!!!!!!! #santaclaritadiet

A post shared by Drew Barrymore (@drewbarrymore) on

 1. Drew Barrymore – V trinástich na „odvykačke“

Drew Barrymore je mimoriadne úspešná herečka, producentka a podnikateľka. Prežila si však veľmi turbulentné detstvo. Už ako trojročná sa dostala do hereckého prostredia. Ako mnohé detské hviezdičky mala v osobnom životnom problémy. V trinástich trpela závislosťou na alkohole i drogách a skončila na liečení. Po návrate z „odvykačky“ sa do školy už nevrátila. Napriek tomu sa jej v kariére darilo a dnes je okrem iného aj ambasádorka Svetového potravinového programu v boji proti hladu vo svete.

 1. Clare Balding – Krádež a dvojročná pauza

Jednu z najznámejších moderátoriek vo Veľkej Británii v mladosti zatkli za krádež v obchode. Maturita jej veľmi nevyšla, preto sa nedostala na vytúženú školu. Na dva roky si preto zobrala študijné voľno. Pracovala na sebe, skúšky spravila znovu a dosiahla oveľa lepší výsledok. Napokon sa dostala až na Cambridge, kde vyštudovala angličtinu.

 1. Jon Snow – Život pokračuje aj po maturite

Ani úspešný britský reportér Jon Snow nevynikal v škole. Na maturite dostál C z angličtiny, no ostatné predmety nespravil. Napokon sa však dostal na Liverpoolsku univerzitu. „Robte to, po čom naozaj túžite. Život pokračuje aj po maturite,“ odporúča študentom.

 1. Alan Sugar – K titulu aj bez titulu

Alan Sugar je miliardár a má lordský titul. Dopracoval sa k nemu aj bez vzdelania. Školu nechal veľmi skoro, no už ako 21-ročný založil veľmi úspešnú spoločnosť Amstrad.

 1. Carey Mulligan – Zbabraný monológ

Dnes dostáva nominácie na Oscara, v mladosti ju neprijali ani na hereckú školu. „Musím však uznať, že som nebola veľmi dobrá. Vybrala som si monológ ženy pred samovraždou. Mala som však sedemnásť, bola som šťastná a spokojná. Nikdy sa mi naozaj nič zlé nestalo. Bolesť postavy som nedokázala precítiť,“ sebakriticky uznáva herečka, ktorej kariéra odštartovala v roku 2005 úlohou vo filme Pýcha a predsudok.

 1. Cheryl – Konflikty s učiteľmi

Speváčka Cheryl (známa aj ako Cheryl Tweedy či Cheryl Cole) mala v tínedžerskom veku ťažkú povahu a často sa dostávala do konfliktov s učiteľmi. „Bola som hrozná. Pravidelne ma vyhadzovali z hodín,“ prezradila Britka.

 1. Benedict Cumberbatch – Šikovný, no lenivý v škole

Benedict Cumberbatch patrí k najpopulárnejším hercom súčasnosti. Dostal už nominácie na Oscara i Zlatý glóbus. V detstve bol výborný študent, no v puberte si našiel iné záujmy a jeho školské výsledky sa zhoršili. „Objavil som dievčatá, marihuanu a ďalšie veci, kvôli ktorým som na istý čas zlenivel,“ priznáva s odstupom času Cumberbatch.

Recovery a guide to unf*cking yourself is coming soon but you can pre-order via the link in my bio #addiction #recovery

A post shared by Russell Brand (@trewrussellbrand) on

 1. Russel Brand – Problémový chlapec

Z internátnej strednej školy ho vykopli, pretože ho pristihli na izbe s dievčatami, čo bolo zakázané. Jeden z učiteľov označil jeho účasť v škole za „plytvanie miestom“. Na ďalšej škole začal experimentovať s drogami, vyhodili ho za „rozbíjanie vecí, časté výbuchy plaču a rezanie sa“. So závislosťami bojuje počas väčšiny kariéry. Napriek tomu sa vypracoval na jedného z najznámejších komikov vo Veľkej Británii. Úspešný je aj ako moderátor a herec.

 1. Sarah Millican – Zlé známky na maturite

Skúšky A-levels sú britská verzia maturity. „Ak nezískate takú známku, po akej túžite, nie je to koniec sveta. Ja som dostala D a E,“ napísala na twitteri Sarah Millican. Výsledkami skúšky sa však nenechala odradiť a dnes je z nej veľmi úspešná britská komička.

 1. Deborah Meaden – Odišla zo školy pred maturitou

Preslávila ju reality šou Dragons´ Den, prerazila však aj v biznise. Zo školy odišla pred zložením maturity. Napriek tomu sa dostala na vysokú, kde študovala obchod. Dnes má jej majetok hodnotu 40 miliónov libier.       

 1. Steven Spielberg – Neprijali ho na filmársku školu

T., Jurský park či Indiana Jones. Steven Stielberg patrí k najslávnejším režisérom na svete. V mladosti chcel študovať divadlo, film a televíziu na univerzite, no trikrát ho neprijali. Vysokoškolský diplom získal až o 35 rokov neskôr. V roku 2002 sa totiž do školy vrátil a úspešne ju dokončil. „Tento môj krok som vnímal ako poďakovanie rodičom a osobný odkaz pre všetkých mladých na svete. Vzdelanie je dôležité,“ uviedol Spielberg v stanovisku.

 1. Jeremy Clarkson – Známky nie sú všetko

Vďaka televíznemu programu o autách Top Gear sa stal jedným z najznámejších moderátorov na svete. Často pripomína na twitteri, že v škole nijako neexceloval. „Ak nenosíte dobré známky, nech vás uteší fakt, že som ich nedostával ani ja a dnes mám mercedes,“ hovorieva Clarkson.

 1. Cameron Diaz – Radšej modeling ako škola

Patrí k najžiadanejších hollywoodskym herečkám. V šestnástich dala pred školou prednosť modelingovej kariére. Po pár úspechoch v tejto sfére dostala prvú hereckú ponuku a dnes je z nej jedna z najúspešnejších herečiek na svete.

Čítajte tiež:

Celebrity, ktoré prišli o panictvo extrémne mladé. Angelina 14 rokov

10 celebrít, ktorých prínos pre šoubiznis je tragický


Zdroj: http://www.independent.co.uk/life-style/15-famous-people-prove-you-dont-need-good-grades-be-successful-gcses-alevels-exam-results-a7914066.html

1 komentár

 1. Z článku by človek mohol nadobudnúť dojem, že kto je „problémový“, bude úspešný. Opak je však pravdou. Či skôr tento článok a príklad týchto ľudí usvedčuje výchovný a vzdelávací systém z neúspechu. Skutočné talenty nevie rozpoznať a podporovať, vie len „egalizovať“ ostatných ľudí do vyváženého priemeru zamestnancov výrobného pásu a konzumu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ