Ako do záhrady prilákať motýle

0
2770

Pavúky, mravce, či húsenice nám v záhrade vadia, no väčšina z nás zrejme privíta pestrofarebné motýle (pokiaľ nepestujete kapustu). Nielen, že oživia priestor, ale potešia aj deti, ktoré sa o nich zároveň môžu veľa naučiť.

10544334 - monarch butterfly feeding

Myslite farebne

Najlepší spôsob na prilákanie motýľov sú švédske stoly v podaní kvetov plných nektáru. Motýle lákajú jasné farby ako červená, žltá a fialová. Začiatočníci môžu zasadiť napríklad nechtíky, sirôtky alebo cínie.

Na tvare záleží

Motýle uprednostňujú vankúšovité kvety – širšie a s ľahko dostupným nektárom. Medzi úzko posadené lupene by sa nezmestili ich prekrásne krídla.

Nepoužívajte pesticídy

Hnojivá by mali byť v poriadku, no pesticídy odradia okrem škodcov aj motýle.

Dajte im napiť

Motýle sa niekde potrebujú osviežiť, ale nebudú piť z otvorených zdrojov vody. Ideálne je pre ne bahno. Do plytkej misky dajte piesok a hlinu a pridajte trochu vody – toľko, aby zmes navlhla, ale aby sa v nej nevytvorila súvislá hladina.

Vytvorte im slnečné odpočinkové zóny

Motýle sú studenokrvné živočíchy, čo znamená, že sa rady vyhrievajú na slnku. Po toľkom lietaní a jedení sú unavené a rady si zložia krídla na vyhriatej skale zaliatej slnkom. Umiestnite v záhrade niekoľko plochých kameňov a čochvíľa na nich uvidíte pestrofarebné motýlie krídla.

Čítajte tiež:

10 tipov, ako si „odalergizovať“ domov

Čo prezradil masový hrob po 400 rokoch

Na čo ísť v júni do kina. Pripravili sme pre vás prehľad toho najhorúcejšieho

 


Zdroj: https://www.purewow.com/home/how-to-attract-butterflies

ZANECHAŤ ODPOVEĎ