Užívajte si s bioklimatickou pergolou pohodlie ako na dovolenke v Egypte

0
348

Prvé náznaky oteplenia nás lákajú tráviť čoraz viac času na čerstvom vzduchu. Podmienky k takémuto komfortu sú však minimálne, a preto sa rozhodujeme vytvoriť si ich na luxusnej dovolenke v obľúbenej exotickej destinácii. Prečo ale neinvestovať ušetrené peniaze do modernej bioklimatickej pergoly a luxus exotiky si neužívať na svojom pozemku počas celého roka?

Ak máte terasu alebo záhradu a chceli by ste z nej ťažiť po celý rok, bioklimatická pergola je riešením, ktoré vám vďaka polohovateľným lamelám umožní užívať si vonkajší priestor počas slnečných aj zamračených dní. Toto unikátne riešenie disponuje množstvom výhod, ktoré vás o vhodnosti plánovanej kúpy určite presvedčia.

Automatizácia štýlovej pergoly v službách vašej pohody

Hlavnou výhodou bioklimatickej pergoly je jej autonómna prevádzka. Závisí samozrejme od modelu. Tie najnovšie sa však môžu pochváliť senzormi na automatické ovládanie a orientáciu lamiel. Tento systém umožňuje automatické zatváranie lamiel pri daždi a naopak otváranie pri vetre.  Pohon si však môžete zvoliť aj mechanický a efekt i účel štýlovej pergoly bude rovnaký.

Pevnosť a estetika bioklimatickej pergoly pre vonkajší priestor s nádychom luxusu

Kvalitná bioklimatická pergola je navrhnutá z materiálov vybraných pre ich odolnosť voči poveternostným vplyvom, ako je vietor, dážď alebo sneh, vďaka čomu môže prežiť roky bez ujmy.

Pergola však vyniká okrem odolnosti aj svojou estetikou. Vďaka množstvu dostupných farebných paliet si ľahko vyberiete farbu, ktorá zvýrazní váš dom či byt a splynie s prostredím. Svoju pergolu si môžete slobodne vybaviť aj ďalšími možnosťami tak, aby plne vyhovovala vašim prianiam a predstavám.

Riešenie bez ekonomického a ekologického dopadu

Inštaláciou bioklimatickej pergoly možno získať množstvo výhod, z ktorých najdôležitejšie sú aj výsledný ekologický a ekonomický dopad. Zariadenie je vyrobené z ekologicky udržateľných materiálov, z 98 % z prvotaveného hliníka, ktorý je plne recyklovateľný.

Tým, že pergola disponuje možnosťou orientácie lamiel, bude zohrávať aj dokonalú regulačnú úlohu. Jej lemely a špeciálne krivky skvele kopírujú dopady slnka na zem, čím vám poskytujú ideálny tieň a vetranie.

Ak si teda chcete užívať na svojej záhrade alebo terase komfort a pohodlie luxusnej dovolenky v Egypte, bioklimatická pergola je pre vás to pravé riešenie.

Zdroj obrázka: MATHILDE.LR/Shutterstock.com

Čítajte tiež: