Laminátové podlahy: Vlastnosti, ktoré oceníte vy aj váš interiér

0
296

Podlaha patrí k základom každého interiéru, od ktorého sa potom odvíja jeho ďalšie pôsobenie a komfort. Aby sa táto časť nehnuteľnosti ale nemusela neustále meniť, vybavuje sa materiálmi, ktoré sú mimoriadne pevné, odolné, esteticky krásne a cenovo dostupné. A práve laminát tieto kritéria dokonale spĺňa, pretože disponuje vlastnosťami, ktoré sa v praktickom živote vysoko cenia.

Vďaka realistickému vzhľadu a textúre dreva alebo dlaždíc je tento podlahový materiál najlepšou voľbou medzi majiteľmi nehnuteľností v celej krajine. Nielen, že je esteticky krásny, ale sa tiež  môže pochváliť neuveriteľnými výkonnostnými vlastnosťami, vďaka ktorým je vynikajúcou voľbou pre cenovo dostupné podlahy skladom s jednoduchou montážou.

Ak teda uvažujete o lamináte aj vo svojom dome alebo byte, zoznámte sa s jeho najdôležitejšími výhodami a uvidíte, že sa postará o váš dlhodobý komfort bez najmenších problémov.

Materiál so schopnosťou dokonalej imitácie

Spojenie s prírodou v podobe využívania jej materiálov sa v interiérovom dizajne využíva čoraz viac. Nie všetci však na kúpu kvalitnej podlahy z dreva alebo kameňa máme k dispozícii dostatočný rozpočet, preto sa rozhodujeme pre lacnejšie, no dokonalé alternatívy.

Moderné laminátové podlahy sa dodávajú vo vzhľade tvrdého dreva aj kameňa, takže získate odolnosť, jednoduchú údržbu a krásu – to všetko v jednom produkte. Či už chcete dodať interiéru teplo v štýle masívneho tvrdého dreva alebo v elegantnom vzhľade dlaždíc, existuje veľa možností laminátových podláh, ktoré dokonale doplnia váš osobný dizajnový vkus.

Laminátové podlahy sú nenáročné na údržbu

Ako podlahový materiál s tvrdým povrchom s mnohými funkčnými vlastnosťami sa laminát ľahko čistí a udržiava. Nečistoty, špina, prach, kožušina a iné drobné častice jednoducho sadnú na povrchovú vrstvu odolnú voči vlhkosti a nepreniknú cez dosky alebo sa zachytia medzi podkladom a podkladovou vrstvou. To znamená, že znečistenie rôznej intenzity možno ľahko vyriešiť pomocou mopu alebo vlhkej handričky bez poškodenia povrchu podlahy.

Zaujímavosťou tiež je, že nakoľko sú najväčšími spúšťačmi alegrií rôzne roztoče, prach a pelsne, jednoduchá údržba a povrch laminátovej podlahy je vhodný aj pre alergikov, deti a domácnosti so zvieratami.

Podlahy, ktoré sú mimoriadne vodeodolné a vodotesné

Laminátové podlahy sú aj mimoriadne vodeodolné a vodotesné. Laminát je vyrobený tak, aby bol buď vodeodolný, alebo úplne vodotesný, vďaka čomu je aj upratovanie hračkou. Vďaka unikátnemu uzamykaciemu inštalačnému systému nie je dôvod sa obávať hromadenia vlhkosti pod podlahou s plne vodotesným laminátom.

Laminát poskytuje dlhotrvajúcu odolnosť

Pri správnej údržbe laminát vydrží desiatky rokov a ani kvalitný toner z tlačiarne ho len tak ľahko nepoškodí. Aj keď sa nedá renovovať ako prírodné podlahy z tvrdého dreva, stále existujú spôsoby, ako udržať vašu laminátovú podlahu v čo najlepšom stave.

Samozrejme, pri nákupe laminátu je dôležité preštudovať si odporúčania výrobcu týkajúce sa správnej údržby v priebehu času. Našťastie trvácna nášľapná vrstva odolná voči poškriabaniu zvyčajne vyžaduje iba rýchle pozametanie a príležitostné mopovanie, aby sa zachovala krása v oblastiach s vysokou premávkou.

Laminátové podlahy sa mimoriadne jednoducho inštalujú a sú vďaka svojmu dokonalému materiálovému spracovaniu vhodné do takmer každého priestoru. Tak čo, idete do toho?

Zdroj obrázka: Soloviova Liudmyla/Shutterstock.com

Čítajte tiež: