Bieber skóroval no Beyonce a Adele odišli na prázdno

0
2082

Rotterdam 7. novembra (TASR) – V holandskom prístavnom meste Rotterdam sa v nedeľu večer udeľovali hudobné ceny MTV Europe Music Awards (EMA). S najvyšším počtom trofejí skončil kanadský spevák Justin Bieber, ktorý si odniesol tri ocenenia, informovala dnes stanica BBC.

Which song made you 💃? Vote for Best Song with the link in our bio.

A photo posted by MTV EMA (@mtvema) on

Spevák, ktorý však v Rotterdame nebol prítomný, získal cenu v kategórii najlepšia pieseň („Sorry“), cenu divákov, ktorí mohli hlasovať prostredníctvom sociálnych sietí, ako aj cenu v kategórii najlepší kanadský interpret. Podujatie vzdalo hold zosnulému americkému spevákovi Princeovi.


Tip redakcie: “Chudák” Trump…takto mu vysmiali manželku


Ďalší kanadský spevák Shawn Mendes zvíťazil v kategóriách najlepší spevák a najlepší celosvetový interpret. Holandský dídžej Martin Garrix tiež získal dve ocenenia – najlepší interpret v žánri elektronická hudba a najlepšie koncertné predstavenie, ktoré minulý rok odohral na ostrove Malta.

CONGRATS on the #MTVEMA Best World Stage, @martingarrix!! 🌎

A photo posted by MTV EMA (@mtvema) on

Americká speváčka Lady Gaga, ktorá takisto na podujatí chýbala, vyhrala v kategórii najlepšia speváčka a najlepšie vyzerajúca speváčka. Naprázdno však odišli dve silné kandidátky – Britka Adele, ktorá bola nominovaná v štyroch kategóriách, a Američanka Beyoncé, ktorá mala až šesť nominácií.

Skupina Coldplay sa stala najlepšou rockovou skupinou, Fifth Harmony zasa najlepšou popovou formáciou. Ariana Grande sa stala najlepším interpretom z USA, Kanaďan Drake najlepším predstaviteľom hip-hopu, zatiaľ čo americká punkrocková skupina si za svoj prínos do hudby prevzala ocenenie globálna ikona.

Čítajte tiež:

Rapídny rast aplikácie Slack sa zastavil

Money, money, money: Z Beyonce je investorka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ