99% už minulo 1,4 milióna eur, čím názov strany stráca zmysel

0
562
99% už minulo 1,4 milióna eur, čím názov strany stráca zmysel
Ohodnoť článok

Vraj obyčajní ľudia 99% a v rebríčku toho, kto koľko minul a ešte minie ďaleko prevyšuje akúkoľvek inú politickú stranu. Podľa denníka SME totiž stranou 99% priznaných 1,4 milióna eur minutých na kampaň najväčšou sumou z pomedzi strán a to nie je konečná suma, príde toho ešte viac. Voľby sú za pár týždňov a ešte stále sa dá na reklame premrhať nejaká šialená suma. Po pravde naozaj sa divím, koľko článkov a názorov slobodných ľudí, komentárov informuje o názoroch na kampaň, ale príliš viditeľných miest o tom nehovorí. Kam sa pozriete, vidíte údiv verejnosti na tom, koľko vlastne stojí reklama v TV a je jasné aj bez poznania výsledkov, kto minie koľko.

99% kampaň v TV aj v tlači
Na to, aby vôbec mohla televízna reklama vzniknúť, potrebuje agentúru, hercov, nápady a žiadne dobré nápady nie sú zadarmo. Povedzme, že len výroba jednej reklamy stojí toľko, čo pre mladú rodinu jedno auto, či pre vozičkára vozík aj s ojazdeným kvalitným VANom. Dnes v hlavných správach TV JOJ, kde aj spomenuli výsledky premrhaných peňazí, sa odrazu zastavili správy, prišla hláška „Politická reklama“ a v nej samozrejme 99% hlásalo psychologicky účinne niečo o tom, ako sa strašne máme stále zle a chce to zmenu. Počujeme stále o zmene, ale nie je jasné o akú zmenu ide, čo chcú spraviť, povedané jasne a zreteľne. Ako voliča ma naozaj nebaví počúvať len o tom, že niekto robí niečo zle a čo všetko zle spravil. Chcem počuť ako to vyriešiť a čo chcú riešiť. Do toho prídu čísla toho, kto koľko minul a absolútne sa stráca zmysel názvu strany 99%. Toto v žiadnom prípade nemôže byť 99% verejnosti. Chýba tomu rozum. Prepáčte, ale 99 percent obyvateľstva Slovenska si nedovolí zaplatiť reklamu vo večernom spravodajstve, pred správami v hlavnom PRIME-TIME, 99 percent slovenského obyvateľstva si nedovolí absolútne byť počutý v rádiu, platiť hercov v reklamách honorármi, zaplatiť mohutnú internetovú kampaň a objednávať si celé strany v magazínoch, denníkoch a týždenníkoch. Mám občas pocit, že si páni splietli krajinu, či nechceli byť 99% niekde v menšej krajine s lepšou situáciou, kde tých 1,4 milióna až tak veľa nie je.

Za 1,4 milióna, či konečné plánované 2 milióny si dokážem predstaviť výstavbu pár bytov pre mladé rodiny, záchranu niektorého malého podniku niekde, kde sú na neho odkázaní obyvatelia mestečka, či okolitých obcí ako jediný zdroj príjmu, a k tomu pomoc niektorej z nemocníc kúpením nejakého prístroja alebo vymaľovaním, vyriešenie niekoľkých súdnych sporov, ktoré nemajú riešenia. Možno by zvýšilo ešte aj na nejaké tie billboardy a to vám poviem, to by bola kampaň. Predražené televízie by prišli o zisk, ale najmä niekoľko rodín by malo kde bývať, nemocnica by bola krajšia, médiá by o tom hovorili a to by bola reklama lepšia, lebo tá televízna pominie, ale rodiny majú kde bývať dlhodobo.

Názov strany sa len priživil na skutočných 99 %
Okrem toho, že si politická strana nemá prečo hovoriť 99% z očividne krásneho finančného zázemia, ktoré nepochybne niekde bude po voľbách chýbať a bude ho potrebné nejak kompenzovať, či finančné injekcie nejako revanšovať (tak na to sa teším), nemá si tak prečo hovoriť aj z jedného iného dôvodu. V skutočnosti sa strana len priživila na názve združenia, ktoré vzniklo v USA a nesúhlasilo s dianím vo vláde a na finančnom trhu. Od tých skutočných majú slovenských 99% veľmi ďaleko. Na tento fakt upozorňuje aj Anonymous v nasledovnom videu. Je to trochu na zamyslenie.

Chcem sa viac vyhnúť politickým témam. Reakcia je len jednou reakciou človeka s názorom na tomto blogmagazíne a hodnotí absurditu pomenovania strany 99percent, ak má ďaleko od vôbec nároku na takýto názov. Dištancuje sa od akejkoľvek politickej podpory, no slepý nie je, z toho dôvodu reaguje podobne, ako reagujú ľudia v komentároch po celom internete. Stačí pozerať.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ