Jeden deň v živote Marka Zuckerberga

0
2379

Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg riadi sociálnu sieť, ktorej aktuálna trhová hodnota sa pohybuje na úrovni 433 miliárd dolárov. Preto nikoho neprekvapí, že je veľmi zaneprázdnený. Napriek tomu si dokáže nájsť dostatok času na rodinu, športovanie i cestovanie. Produktívny a zároveň vyvážený život vedie vďaka tomu, že zo svojho života eliminoval nepodstatné veci a pravidelne si stanovuje ambiciózne ciele. Ako vyzerá bežný deň 33-ročného miliardára?

Zakladateľ Facebooku Zuckerberg vstáva o 8.00 a okamžite skontroluje na svojom telefóne aplikácie Facebook, Facebook Messenger a WhatsApp. Keď sa dostane do obrazu, ide si zacvičiť. Fyzickej aktivite sa venuje trikrát týždenne. Niekedy so sebou berie aj svojho komondora, ktorý sa volá Beast (v preklade beštia). Vtedy sa nielen zapotí, ale aj dobre zasmeje, pretože jeho strapatý psík je pri behu veľmi smiešny. „Predstavte si, že vidíte utekať ‚mop‘,“  povedal Zuckerberg.

He's baaaack!

A post shared by Mark Zuckerberg (@zuck) on

Po športovaní nasledujú raňajky. Miliardár pri nich nie je prieberčivý. Pustí sa do čohokoľvek, čo doma nájde a má na to práve chuť. Dlho nad tým nešpekuluje, pretože nerád stráca čas malými rozhodnutiami. Presne preto si takmer každý deň oblieka rovnaký „outfit“ – nohavice, tenisky a sivé tričko. „Mimo práce sa snažím robiť čo najmenej rozhodnutí, aby som tie dôležité zvládol čo najlepšie,“ vysvetlil svoju filozofiu.

Zuckerberg trávi na Facebooku päťdesiat až šesťdesiat hodín týždenne, no premýšľa o ňom takmer nepretržite. „Väčšinu svojho času venujem uvažovaniu o tom, ako prepojiť svet a lepšie slúžiť našej komunite. Len časť mojej práce sa však odohráva v kancelárii či na pracovných stretnutiach. Tomu, čo niektorí považujú za ‚normálnu prácu‘, sa venujem menej,“ povedal pre CNN. Ani na sociálnych sieťach sa nerád zaoberá zbytočnosťami. So spravovaním svojho verejného profilu mu pomáha dvanásť zamestnancov, ktorí mažú nevhodné príspevky od vulgárnych a nenávistných užívateľov na jeho oficiálnom konte.

Keď miliardár nepracuje, snaží sa rozširovať svoje obzory. Vo voľnom čase sa učí mandarínsky jazyk a číta literatúru. Dal si dokonca za cieľ každé dva týždne „prelúskať“ jednu novú knihu.

Jeho pravidelný denný režim sa mení počas častých ciest. Stretol na nich veľké množstvo slávnych ľudí, vrátane pápeža Františka či bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu. Herec Vin Diesel je jeho dobrý kamarát. Zuckerberg absolvoval v poslednom období mnoho ciest po USA, preto sa začalo špekulovať, že by v budúcnosti mohol mať záujem aj o politickú kariéru.

Bez ohľadu na to, či pracuje alebo cestuje, veľa času trávi so svojou manželkou Dr. Priscillou Chan a ich dcérkou Max. Po jej narodení v decembri 2015 si dokonca zobral dvojmesačnú „materskú“ dovolenku. V marci 2017 oznámili, že Max bude mať malú sestričku. A čo robí Zuckerberg každý večer pred spaním? Uspáva svoju dcérku tradičnou židovskou modlitbou.

Čítajte tiež:

Hviezdy Hriešneho tanca vtedy a dnes

Elon Musk chce na Marse vybudovať miliónové mesto

Ako mozog ovplyvňuje sexualitu


Zdroj:http://www.independent.co.uk/life-style/a-typical-day-in-the-life-of-mark-zuckerberg-a7797451.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ