Vieme, čo inšpirovalo Eminemov najnovší singel Walk on Water

0
1752

Eminem vydal nový singel z pripravovaného albumu Revival. V piesni Walk on Water si zaspievala aj Beyoncé,. Ako to už na internete býva, fanúšikovia začali okamžite hľadať skryté významy textu.

Ukázalo sa však, že sa nemuseli unúvať. Samotný rapper sa totiž vyspovedal v podcaste Broken Records spolu so svojím producentom Rickom Rubinom.

„Na začiatku kariéry máte pred sebou nepopísané plátno, na ktoré začnete maľovať čo chcete,“ vysvetľoval Eminem. „S každým ďalším albumom zostáva menej bielych miest a po siedmom či ôsmom albume už v podstate nezostane vôbec žiadne. Už nemáte na čo maľovať.“

Slávny rapper tiež vysvetlil, ako ho ovplyvnili očakávania fanúšikov i hip-hopový subžáner „mumble rap“, ktorého poprednými predstaviteľmi sú hudobníci ako Future, Lil Yachty či Young Thug.

Rubin tvrdí, že refrén piesne sa zrodil náhodne po tom, ako s Eminemom preberali „mumble rap“.

„Pre Shadyho je to trochu kultúrny šok. Zrazu sa stretol s novou vlnou hip-hopu, ktorá je o ničom inom, než čo robí on. Hovoril mi, ako sa z toho cíti. Videl som, že je frustrovaný,“ dodáva Rubin.

Honored to play Reading & Leeds this weekend.. thanks Reading. Can’t wait for Leeds! PC: @jeremydeputat

A post shared by Marshall Mathers (@eminem) on

„Je to pieseň o smrteľnosti,“ rozvinul tému Eminem. „O tom, že nie som Superman, a že možno nie som schopný vždy napísať najlepšiu vec na svete.“

45-ročný rapper si zaspomínal aj na svoje začiatky a umelcov ako Ice-T, Beastie Boys a Frank Zappa. Najviac chvály si však nechal pre Tupaca.

„Vždy dokázal umiestniť to správne slovo na ten správny akord. Mám ho detailne napočúvaného a môžem povedať, že v tom bol fakt geniálny. Vypočujte si Dear Mama. V tom songu je všetko presne tak, ako má byť. Vedel si ohromne dobre vybrať beaty. Tupaca netreba len počúvať, ale aj precítiť.

Čítajte tiež:

Gordon Ramsay zahajuje boj proti kokaínu v reštauráciách

Robbie Williams prezradil pravdu o záhadnom ochorení, ktoré ho prinútilo ZRUŠIŤ zvyšok turné


Zdroj: http://www.ladbible.com/entertainment/music-the-inspiration-behind-eminems-walk-on-water-was-mumble-rap-20171113

ZANECHAŤ ODPOVEĎ