V Paríži otvorili prvú nudistickú reštauráciu

0
2408

Vo Francúzsku nie je núdza o miesta, na ktorých sa môžete premávať nahí: od pláží, bazénov a kempov až po najnovší prírastok v podobe nudistickej reštaurácie.

Reštauráciu s príznačným názvom O’naturel otvorili začiatkom mesiaca. Prvá večera bola rezervovaná výhradne pre členov Parížskej nudistickej asociácie.

„Členovia tejto asociácie nás podporovali od samého začiatku,“ hovoria manažéri podniku Mike a Stephane Saada. „Preto sme si povedali, že otváracia noc bude len pre nich.“

Obaja dodávajú, že parížski nadšenci nudizmu boli zážitkom uchvátení. Zdá sa ale, že nie sú jediní.

Hoci ľudia žijúci v susedstve možno najskôr nad nápadom otvorenia „nahej“ reštaurácie dvíhali obočie, vôbec im neprekáža.

„Vôbec mi to nevadí, ani mojim susedom,“ priznal sa jeden z obyvateľov štvrti, Mehdi. „Z ulice nič nevidieť, aj keď vieme čo sa deje vo vnútri a že to nie je masážny salón.“

V reštaurácii so štyridsiatimi miestami zaplatíte za jedlo okolo 30 eur. Najskôr sa však musíte zobliecť a všetko oblečenie nechať v skrini – to je podmienka.

Dîner nu #onaturelparis #onaturel #naturiste #nakedrestaurant #onaturelrestaurant

A post shared by Alexis Chenu (@alexichen) on

Vo Francúzsku sa nudizmu aktívne venuje viac ako dva a pol milióna ľudí. Podnikavci nazaháľajú a snažia sa osloviť túto skupinu potenciálnych zákazníkov ako len môžu. V Paríži napríklad nájdete verejný bazén, v ktorom si trikrát týždenne môžete zaplávať bez plaviek, či 460 verejných miesto ako sú pláže a kempy, kde sa môžete premávať takí, akých vás boh stvoril.

Je preto pravdepodobné, že ani reštaurácia O’naturel nebude mať o návštevníkov núdzu.

Čítajte tiež:

11 najbezpečnejších miest na svete

Dvíhajte obočie, budete fotogenickí


Zdroj: http://www.independent.co.uk/life-style/paris-first-nude-restaurant-onaturel-naturist-association-a8037151.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ