Tajomstvo slávy Kim Kardashian: Žena, ktorú predal jej vlastný zadok

0
3312

Pravdepodobne ju nemáte radi, ale bezpečne viete, o kom hovoríme. A to je pointa celého príbehu slávy Kim Kardashian. Či sa nám to páči alebo nie, Kim je tvrdá bizniswoman, ktorá si úzkostlivo stráži svoj verejný imidž a brand. Kardashian je značka. Môžete ju nenávidieť, snažiť sa ju ignorovať, ale aj tak sa vám jej fotografie natlačia priamo pod nos. Čo je tajomstvom úspechu Kim Kardashian? A prečo je vlastne slávna, keď „nič nerobí“?

 Kimberly Kardashian West je marketingový mág. Má jedinú povinnosť: vystúpiť z auta a byť slávna. Pozrime sa trochu bližšie na čísla, ktoré táto žena produkuje. Jej majetok sa koncom roku 2016 odhadoval na 85 miliónov amerických dolárov. V roku 2015 to bolo „len“ 53 miliónov amerických dolárov. Je najlepšie platenou televíznou hviezdou v Hollywoode. Na Instagrame ju sleduje neuveriteľných 97,4 miliónov fanúšikov. Jej Twitter číta vyše 50,8 milióna užívateľov. To je viac ako má jedna z najbohatších žien sveta, americká moderátorka Oprah Winfrey, CNN alebo Bill Gates.

Je vydatá za jedného z najuznávanejších a najkontroverznejších raperov: Kanyeho Westa, ktorému porodila dve deti. Časopis Time ju v roku 2015 zaradil medzi 100 najvplyvnejších osobností na svete. Najslávnejší módny magazín Vogue ju označil za „fenomén súčasnej pop kultúry“. Wikipedia opisuje Kim Kardashian  ako hviezdu reality show, televíznu osobnosť, profesionálnu celebritu, herečku, modelku a podnikateľku. V čom teda tkvie tajomstvo slávy Kim Kardashian?

 

Sex predáva

Všetko začalo v roku 2007 sex videom, ktoré údajne „uniklo“ do médií. Kim Kardashian v ňom so svojím vtedajším manželom, raperom Ray J predvádzala divoké milovanie. Nahrávka spôsobila svetový škandál a Kim sa dostala tam, kam chcela – do všetkých obskúrnych plátkov až po seriózne novinové plátky. Okolo nahrávky, samozrejme, kolujú rôzne konšpiračné teórie.

???????????????????????????????❣❣❣

A post shared by Kim Kardashian fan (@kimkardashianselfie) on

Ian Halperin, autor knihy Kardashian Dynasty, na základe informácií zo spoľahlivého zdroja, píše: „Známy Paris Hiltonovej Kim poradil, že ak chce rýchlo dosiahnuť celosvetovú slávu, nech skúsi natočiť sex video. Kim sa údajne o svojom zámere dohodla so svojou rodinou a celé divadielko mohlo začať.“ Bola to práve Kimina matka Kris, ktorá bola údajne zodpovedná za to, že videonahrávka uzrela svetlo sveta a dostala sa do médií. Všetko ostatné, čo nasledovalo potom, bolo súčasťou starostlivo pripraveného scenára: podávanie žalôb a dementovanie všetkých obvinení.

Ťaženie v odhaľovaní tela pokračuje dodnes. V roku 2014 sa Kim nechala vyfotiť nahá na titulku časopisu Paper. V deň vydania web magazínu doslova skolaboval –  navštívilo ho totiž 15,9 milióna ľudí. Len pre porovnanie: v bežný deň má magazín maximálne 250 videní denne. Sex predáva. Obnažená Kim Kardashian predáva. Šikovne to využíva na svojich sociálnych sieťach, kde sa pravidelne objavuje v dômyselných pózach a nehanbí sa ukázať doslova všetko.

Pochádza z bohatej rodiny

Kim mala dobré „základy“. Pochádza z bohatej rodiny. Jej otec Robert Kardashian bol uznávaný právnik slávnych osobností a celebrít. Medzi inými obhajoval aj kontroverzného hráča O.J. Simpsona, ktorý bol obvinený z vraždy svojej manželky. Do školy chodila s Paris Hiltonovou a svoje 14 narodeniny oslávila na rozprávkovom ranči Michaela Jacksona. Kim dokázala naplno využiť prostredie a kontakty, ktoré jej toto prestížne rodinné podhubie ponúklo. Celú svoju pubertu strávila v spoločnosti zlatej hollywoodskej mládeže, kde patrila už spomínaná Paris Hilton alebo Nicole Richie.

Today ❤this hair tho ?? @chrisappleton1 #makeupbyariel #kimkardashian

A post shared by Ariel Tejada (@makeupbyariel) on

Manželstvo s Kanye Westom

K jej sláve nepochybne prispelo aj „strategické“ manželstvo s raperom Kanye Westom, ktorého si vzala so všetkou pompou v roku 2014. Sobáš sa uskutočnil vo Florencii. S Kanyem tvoria typický „power couple“. Kim niekoľkokrát vystupovala v jeho hudobných videoklipoch, absolvovali spolu nespočet fotení do rôznych módnych magazínov a Kanye o nej pravidelne píše vo svojich textoch. Toto manželstvo nepochybne posilnilo jej postavenie svetovej celebrity a navyše zvýšilo už i tak vysoké majetkové pomery.

#kanyewest x #kimkardashian

A post shared by HHpeople Hiphoppeople (@hiphoppeople_officiel) on

Ľudí priťahuje jej sláva a glamour

Kim donedávna publikovala provokujúce fotografie plné lesku, bohatstva a súkromných lietadiel. Po lúpežnom prepadnutí v Paríži, kedy sa dvaja muži dostali až do jej hotelovej izby, zviazali ju a obrali o šperky a peniaze, sa však na istú dobu utiahla do ústrania. Ľudia sú fascinovaní jej svetom plným glamouru, bohatstva, luxusných víl, súkromných lietadiel, pompéznych spoločenských večierkov a predražených rób. Jej okruh priateľov pozostáva z tých najväčších svetových celebrít, módnych návrharov a najvyššej hollywoodskej smotánky. Ľudia si cez jej fotografie a videá projektujú vysnívaný život plný rozprávkového bohatstva a úspechu. Zdá sa, že to verejnosť nikdy neprestane baviť…

Jej aktivity sú strategicky rozdelené

Máte ten pocit, že na Kim narazíte na každom kroku? To nie je omyl. Je totiž extrémne činorodá. Okrem TV reality show Keeping up with Kardashians, ktorú natáča s celou svojou rodinou a sestrami a sa intenzívne venuje móde a online svetu. Založila značku Kardashian Kids, kde navrhuje a predáva oblečenie pre deti. Okrem toho má svoj vlastný parfém, kozmetickú radu, make up, je spoluzakladateľkou obchodu ShoeDazzle.com, navrhla vlastnú kolekciu šperkov Virgin Saints and Angels. Má tiež svoje vlastné emojis, PC hru a rôzne mobilné aplikácie. Kim rozhodne nespí na vavrínoch. Okrem vlastných projektov spolupracuje s luxusnými kozmetickými značkami, mobilnými operátormi a slávnymi módnymi návrhármi.

MOOD#kimkardashian

A post shared by @mochaaofficial on

Sociálne siete a média, z ktorých si spravila svoju súkromnú reklamku

Kim je mimoriadne zdatná v práci so sociálnymi sieťami a médiami. Dokáže ich naplno využiť na podporu svojej slávy a podnikateľských aktivít. Okrem toho, že jej fotografie, akokoľvek sa vám zdajú voľné a spontánne, sú prísne režírované a to nielen svetelne, ale i kompozične, je extrémne ťažké dohovoriť si s ňou interview. Jej život je vypočítaný presne na minútu a každé jej verejné vystúpenie riadi tím ľudí. Pred každým rozhovorom dostanú novinári už týždne pred termínom exaktné inštrukcie, aké témy sa môžu rozoberať, návrh otázok a časový harmonogram.

 

Kim v správnu dobu zachytila narastajúci trend sociálnych sietí a totálne sa ich zmocnila. Jej Snapchat, Instagram a Twitter patria medzi najsledovanejšie celebritné profily. Dokumentuje na nich svoje dni, zážitky so svojimi deťmi, ale napríklad aj obyčajné jazdy autom, svoje každodenné líčenie a outfity. Verejnosť jej to žerie. Samozrejme, nesmieme zabudnúť na finančnú zložku celej veci: Kim si veľmi starostlivo vyberá, aké značky bude na svojich sieťach prezentovať a promovať. Nemusíme vám hovoriť, aké horibilné sumy jej vyplácajú firmy za to, že  spropaguje ich brand pred miliónmi svojich nadšených fanúšikov.

…a v neposlednom rade, najdôležitejšia vec jej slávy:

#kimk #kimkardashian #kimkass #kimksass #kimkardashianass

A post shared by Ass Booty (@assdashian) on

#kimkardashianwest ?

A post shared by Kim Kardashian West ? (@foreverkimk) on