15 vecí, ktoré ste nevedeli o seriáli Dva a pol chlapa

0
6598

shutterstock_63939496Od skončenia poslednej, 12-stej, série obľúbeného sitcomu ubehli dva roky. Za ten čas stihli na povrch vyplávať najrôznejšie zákulisné informácie.

 1. Angusovi T. Jonesovi chýba herectvo

Predstaviteľ Jakea prevapil v roku 2012 svojich fanúšikov, keď oznámil, že sa mu nepáči smer, ktorý nabral príbeh jeho postavy v dospelosti. Seriál dokonca označil za odpad. Za všetko mohol jeho radikálny náboženský postoj. Tvorcovia sitcomu jeho postave dávali čoraz menší priestor, až ho úplne odpísali. Pri jej „oživení“ v poslednej časti sa však Angus priznal, že ho herectvo baví a chýba mu.

 1. Jon Cryer je takmer úplne plešatý2017-03-10_153931

Maskéri Dva a pol chlapa museli pred každým dielom na hercovu hlavu „nalepiť“ umelé vlasy. Kto by predsa pozeral reálny seriál, v ktorom sú muži plešatí? Nezmysel.

 1. Mamu Harperovú pôvodne hrala iná herečka

V úvodnom diele seriálu hrala Alanovu a Charlieho mamu Blythe Dannerová. Tvorcom seriálu sa podľa všetkého nepáčilo, že chcela zasahovať do scenáru. Rolu napokon dostala Holland Taylorová a celá prvá časť sa natočila odznova.

 1. Charlieho Sheena mal nahradiť Hugh Grant

Rátalo sa s ním asi dve hodiny. Britský herec sa však seriálu nechcel upísať dlhodobo, a tak zo spolupráce zišlo rovnako rýchlo, ako k nej prišlo.

 1. Sheen aj Cryer spolu hrali už predtým

Konkrétne sa stretli vo filme Horúce strely, kultovej paródii na Top Gun, kde obaja hrali pilotov. Takmer si spolu zaúčinkovali aj v Kráske v ružovom, no Sheen svoju rolu nezískal.

 1. Cryer uprednostnil rolu Alana pred Battlestar Galactica

  53809569 - jon cryer and lisa joyner at the chrysalis' 5th annual butterfly ball held at the italian villa carla & fred sands in bel air, usa on june 10, 2006.

V rovnakom čase bol na konkurze na oba seriály. Na rolu Alana musel prísť skúšať dvakrát, pretože jednému z producentov sa jeho prvý výkon nepáčil. Na druhý pokus však už presvedčil každého.

 1. Jenny McCarthyovej sa nepáčilo Sheenovo (ne)informovanie o HIV

Po tom, ako sa Sheen priznal, že je HIV pozitívny, sa herečka nahnevala na neho i na tvorcov, že to neoznámili skôr. „Takže ja musím priznať aj herpes a on nemusí nikomu povedať, že má HIV?“ kritizovala McCarthyová dvojitý štandard. Tvorcovia následne vyhlásili, že Sheen sa infikoval až po opustení seriálu.

 1. Berta mala byť cudzinka a nemala mať stálu rolu

Conchata Ferrellová, predstaviteľka Berty, prezradila, že keď na konkurze zbadala to množstvo uchádzačiek, rozhodla sa využiť svoju šancu naplno. Keď bola na rade, povedala Chuckovi Lorreovi: „Viem, že chcete niekoho s ruským či poľským prízvukom, a moja ruština je na tom celkom dobre. Ale skúšala som to a táto postava si vyžaduje vlastnú etnicitu. Je to žena z karavanu.“ Producentov rozosmiala a napokon si ich úplne získala.

 1. Jon Cryer má bláznivú exmanželku

Po rozvode so Sarah Triggerovou a následnej verejnej bitke o deti získal Cryer ich väčšinovú, 96-percentnú starostlivosť. Možno sa to zdá byť voči matke kruté, ale opak je pravdou. V roku 2009 zavolal Triggerovej nový manžel políciu kvôli zraneniu ich syna. Policajti našli na jeho krku stopy po škrtení lanom a Triggerovú zatkli za týranie detí.

 1. Sheen sa vyhrážal Ashtonovi Kutcherovi

Spočiatku sa zdalo, že je všetko v poriadku. No keď po pár rokoch začala sledovanosť seriálu klesať, Sheen na Twitteeri skritizoval Kutchera so slovami, aby prestal kaziť „jeho“ seriál. Kutcher mu odpovedal v show Jimmyho Kimmela: „Kámo, sklapni, doriti! Už toho mám dosť.“ Sheen sa nezaprel a na Twitteri opäť perlil: „Ešte raz mi povieš, aby som sklapol, a rok budeš jesť iba nemocničnú stravu.“

 1. Sheen chcel trojku s Cryerovou priateľkou

  53809560 - charlie sheen at the chrysalis' 5th annual butterfly ball held at the italian villa carla & fred sands in bel air, usa on june 10, 2006.

Cryer si po rozvode našiel priateľku, ktorá mala spoločnú minulosť so Sheenom. Ten sa tváril, že ju nepozná, ale v súkromí Cryerovi prezradil, že s ňou pred rokmi chodil. Rozišiel sa s ňou, pretože nechcela do postele tretieho človeka. Zdá sa, že Charlieho postava v seriáli nie je úplne fiktívna…

 1. Rodina Angusa T. Jonesa rada porušuje zákon

Eric Claypool, strýko mladého herca, si odpykáva 99-ročný trest za to, že inému mužovi zozadu prestrelil hlavu. Angusova mama zasa raz vytrhla z taxíka taxameter a následne päsťou udrela policajta do tváre. Po piatich rokoch ju zatkli znova. Tentoraz ju chytili v cudzom dome, ako si skúša majiteľove šortky. Problémom so zákonom sa nevyhol ani hercov otec. Raz ho zatkli za to, že z auta vytiahol a hodil na zem Carey Jonesovú.

 1. Demi Moorová má rada mužov z Dva a pol chlapa

Manželstvo Demi s Ashtonom Kutcherom je každému dobre známe. Málokto však vie, že chvíľu chodila aj s Jonom Cryerom a dokonca bola zasnúbená s bratom Charlieho Sheena, Emiliom Estevezom.

 1. Seriál sa mohol skončiť aj inak

Teda – trochu inak. Chuck Lorre chcel, aby Charlie zazvonil, potom sa otočil na kameru a začal bľabotať o nebezpečenstvách drogovej závislosti. Potom by dodal, že  sa týkajú iba obyčajných ľudí a on mal od obyčajnosti veľmi ďaleko. Veď je predsa ninja bojovník z Marsu. Neporaziteľný. A až vtedy by naňho spadol klavír. Sheen to však odmietol. Prečo asi?

 1. Charlie Sheen a Harperovci

Sheen navrhol, aby sa vo finále s Lorrom udobrili. Dokonca chcel spolupracovať na ďalšom seriáli s názvom Harperovci, ktorý by sa sústredil na Alanov a Charlieho život. Lorre jeho nápad odmietol, čo vôbec ne je prekvapujúce – celá posledná časť bola v podstate jedna dlhá urážka Charlieho Sheena. I keď niet pochýb o tom, že Sheen sa v rámci i mimo seriálu dopustil kadečoho, zdá sa, že ten, kto sa cez to napokon nedokázal preniesť, je Chuck Lorre.

Zdroj: herichest