Herec Hugh Jackman oznámil, že opäť bojuje s rakovinou kože

0
2161

Mnohí to ani netušia, ale slávny Wolverine už pár rokov opakovane bojuje so zákernou chorobou: rakovinou kože. Našťastie, vždy sa podarilo zhubné časti kože včas odstrániť. Herec je v poriadku, ale pre všetkých má jeden dôležitý odkaz.

 

LOGAN photo by Mangold

Príspevok, ktorý zdieľa Hugh Jackman (@thehughjackman),

Používajte krém na opaľovanie. Túto jednoduchú radu vo forme hashtagu #wearsunscreen používa herec na svojom Instagramovom účte až príliš často… Hviezda filmu X-Man, bohužiaľ, už po šiestykrát bojuje s kožným nádorom. „Ďalší melanóm (zhubný nádor na koži pozn. redakcie). Vďaka pravidelným kontrolám a úžasným doktorom je všetko, našťastie, v poriadku. Rana vyzerá horšie s náplasťou ako bez nej. Prisahám! #wearsunscreen.“ Napísal herec k selfie, na ktorej pózuje so zalepeným nosom po úspešnej operácii.

 

LOGAN photo by Mangold

Príspevok, ktorý zdieľa Hugh Jackman (@thehughjackman),

Melanómy sú najčastejšie zapríčinené neprimeraným množstvom slnečného a UV žiarenia na nechránenú pokožku. Je to najčastejší a najagresívnejší druh rakoviny kože. Len v USA sa diagnostikujú ročne viac ako 3 milióny prípadov tejto choroby.


Tip redakcie: 5 kníh, ktoré by mal prečítať každý človek 21. storočia


Herec svoj prvý melanóm dostal v roku 2013, kedy si na radu svojej manželky dal skontrolovať u dermatológa podozrivé znamienko. Aj vtedy išlo o znamienko na nose. Od tej doby mal herec ešte ďalších päť prípadov zhubného melanómu, jeden dokonca aj na ramene. Zakaždým sa odfotil a svoje ochorenie využil na preventívnu kampaň voči rakovine kože.

 

I’ll give it a go …

Príspevok, ktorý zdieľa Hugh Jackman (@thehughjackman),

V roku 2015 sa Jackman priznal, že ako mladý v horúcej Austrálii nikdy nepoužíval opaľovací krém a pravidelne si spálil kožu nielen na tvári. „Teraz chodím každé tri mesiace na pravidelné lekárske prehliadky. Doktori tvrdia, že časom sa môžu objaviť nové melanóny, ale ak ich máme pod kontrolou, tak sa nič hrozné nemôže stať. Takže sa vlastne považujem za štastného človeka,“ dodáva Hugh.

Každopádne prajeme skoré uzdravenie a tešíme sa na premiéru nového filmu Logan, ktorý by mal prísť do slovenských kín už začiatkom marca.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ