Gordon Ramsay zahajuje boj proti kokaínu v reštauráciách

0
1819

Známy šéfkuchár tvrdí, že sa stretol už aj so zákazníkom, ktorý chcel kokaínom poprášiť suflé. Iný si na rovinu vypýtal samostatný tanier, z ktorého by drogu mohol užiť.

America, there's something small and craw-ly on an all new @masterchefonfox tonight at 8/7c !

A post shared by Gordon Ramsay (@gordongram) on

Podľa Ramsayho je kokaín špinavým tajomstvom reštauračného priemyslu. Keď vo svojom dokumente Gordon Ramsay On Cocaine (Gordon Ramsay o kokaíne) preskúmal vzorku 31 reštaurácií, stopy kokaínu našiel v tridsiatich z nich.

V istom interview spomína, ako ho raz zákazník požiadal o čistý tanier. Chcel si ho zobrať na toalety, kde by si naň mohol vysypať kokaín.

Istá dvojica zase túžila po ozvláštnení posledného chodu. „Keď prišiel čas na dezert, prišli ku mne a hovoria mi ‚Pozrite, všetci sme radi, že ste tu, ale čo keby ste nám ešte trochu vylepšili suflé a k práškovému cukru pridali trochu kokaínu?‘“

Ramsay tvrdí, že sa len zasmial a zahovoril to. V živote by nepridal kokaín do jedla. Dezert napokon pripravil tak, aby dvojica nebola schopná zistiť, či tam droga bola alebo nie. „Položil som suflé na stôl a odišiel som zadným vchodom. Ani som sa nerozlúčil,“ dodáva.

Kokaínová kultúra v kuchyniach reštaurácií sa Ramsayho osobne dotkla. V roku 2003 zomrel po užití kokaínu jeho šéfkuchár David Dempsey.

V dokumente sa Ramsay vydáva za pašerákmi i vrahmi a putuje na miesta v Južnej a Strednej Amerike, kde sa droga vyrába.

Čítajte tiež:

Nákazlivý hashtag na Instagrame mal pomôcť našim telám, no zlyhal

Najhoršie cviky s vlastnou váhou pre vaše kolená

16 krokov k tomu, aby vás ľudia mali radi


Zdroj: http://www.independent.co.uk/life-style/gordon-ramsay-cocaine-problem-restaurant-industry-drug-use-plan-speaks-out-a7996111.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ