Money, money, money: Z Beyonce je investorka

0
2310

Americká speváčka Beyonce sa pridala k celebritám ako Snoop Dogg, Ashto Kutcher či Justin Bieber a vrhla sa do investovania. Spolu s riadiacou spoločnosťou Parkwood Entertainment investovala 134-tisíc eur do start-upu s názvom Sidestep. Tá umožní ľuďom zakúpiť si koncertné reklamné predmety pred samotným predstavením a vyhnúť sa tak čakaniu v rade.

sidestep-750x400

Americká speváčka Beyonce so spoločnosťou spolupracovala už počas svojho svetového turné Formation. Po dvoch týždňoch sa rozhodla investovať.

Eric Jones, výkonný riaditeľ Sidestepu, sa vyjadril, že chcel „aby bolo turné zamerané na technológiu“ a že sa mu páčila predstava toho, že by „maličký startup spolupracoval s najväčším turné na svete“.


Tip redakcie: Pozlátko je preč. Olympiáda sa skončila a Rio je opäť nebezpečné mesto

Sidestep nie je speváčkina prvá investícia. Oslovili ju aj firmy WTRMLN WTR, Juicero či 22 Day Nutrition. Okrem toho vlastní akcie Tidalu. Jej najnovší projekt by však mohol pomôcť hudobníkom zarobiť viac peňazí.

Tantiémy muzikantom moc nezarobia. Obchodne úspešný interpret sa pomocou streamovania preslávi, no zarába na koncertoch a predajoch reklamných predmetov.

Mnoho ľudí však od nákupu predmetov odradí státie v rade a hrozba, že zmeškajú niečo z koncertu. A tu prichádza na scénu Sidestep.

Vďaka startupu si fanúšikovia môžu objednať tovar pred, počas aj po predstavení. Pri stánku Sidestepu potom len ukážu QR kód na smartfóne a za pár sekúnd si pamätný predmet môžu odniesť. Alebo si ho nechať doručiť domov.

Okrem Beyoncé je súčasťou Sidestepu aj Guns N’ Roses, Fall Out Boy, Selena Gomez alebo Weezer. Startup poskytuje umelcom dáta o tom, kto ich produkty nakupuje. Ceny sú navýšené o províziu pre sprostredkovateľa, ktorá činí 10%.

Čítajte tiež:

Krátkodobý nájom bytu a všetko čo by ste o ňom mali vedieť

Brangelina: Aj rozchod môže byť dobrá reklama


Zdroj: https://techcrunch.com/2016/09/29/stackin-money-everywhere-she-goes/

ZANECHAŤ ODPOVEĎ