Tri najhoršie miesta pre život v Bratislave

0
9761

K otázke bývania sa už dostal každý z nás a ak nie, určite sa k nej ešte dostane. Každý má vlastnú predstavu o tom, ako a kde by chcel bývať a čo od bývania očakáva. Pekný výhľad? Pokojné prostredie na výchovu detí či miesto, ktoré ponúka zábavu nonstop? Všetci si dnes už určite dokážu nájsť to svoje, no pri výbere miesta a hypotéky je potrebné jasne si stanoviť aj to, čo nechceme. Bývanie je hra a Bratislava ponúka široké možnosti hlavne v prípade, že uvažujete nad hypotékou. Hypotéka pre mladých či hypotéka na stavbu domu sú tu pre vás, no výber miesta na bývanie je čisto na vás.

 

autor: Ladislav Pazdera

SMRAD Z ČISTIČKY A VÝKRIKY Z PENTAGONU

Notoricky známy Pentagon vo Vrakuni je na prvom mieste najhoršieho bývania v Bratislave. Nielen samotný Pentagon, ale aj jeho blízke okolie nie sú vhodným miestom na bývanie s partnerom. Mestská časť Vrakuňa je jednou z najlacnejších častí, čo sa týka ceny za meter štvorcový. Ak by ste sa však predsa len rozhodli ušetriť a hypotéka na bývanie sa vám v tejto lokalite zdá ako rozumné riešenie, zaplatíte vysokú daň v podobne okolia, kde sa budete báť púšťať vaše deti na ulicu. Množstvo neprispôsobivých občanov, neporiadok a smrad z blízkej čistiarne odpadových vôd robia Vrakuňu a najmä okolie Pentagonu tým najhorším, čo Bratislava aktuálne ponúka. Problém však môže vyriešiť hypotéka na stavbu domu v priľahlých mestských častiach, ktoré sú k dispozícii.

 

zdroj: maps.google.com
zdroj: maps.google.com

STARÁ VAJNORSKÁ

Predstava o pohodlnom bývaní, ktorú by uskutočnila hypotéka pre mladých, je jednoznačne bývanie vo vizuálne príjemnom prostredí. Odborný výraz percepcia hodnotí reakcie a vnímanie obyvateľov na svoje okolie. Čím viac je okolie nekontrolovateľne zastavané, tým je jeho percepcia horšia. Sadnite si na autobus č. 65 a prejdite si ním celú Starú Vajnorskú. Kde obyvatelia tejto lokality kočíkujú svoje deti či hrajú futbal? Bývanie v takto priemyslom znehodnotenej oblasti určite odporuje všetkým predstavám o bývaní v príjemnej, zelenej a tichej štvrti s dobrou dostupnosťou. Okolie Zlatých pieskov je miestom, kde majú rôzne stavebné spoločnosti sklady, automobilky predajne a štartujúce lietadlá z bratislavského letiska tiež nelietajú iným smerom. Zlaté piesky určite nie.

 

zdroj: maps.google.com
zdroj: maps.google.com

VLČIE HRDLO NEPREHLTNE LEN VAŠE ÚSPORY

Treťou najhoršou lokalitou na bývanie pre mladých či na bývanie s partnerom je okolie rafinérie Slovnaft – najmä časť Vlčie hrdlo, ktoré je v jej bezprostrednej blízkosti. Rodinné domy v tejto lokalite síce vyzerajú útulne, no v noci ich často osvetľujú plamene z komínov rafinérie. Ide o veľmi rušnú časť Bratislavy, nakoľko po frekventovanej Slovnaftskej ceste premávajú denne tisícky áut z alebo do mesta. Hypotéka na stavbu domu vo Vlčom hrdle je investícia, ktorá doslova prehltne vaše úspory a kvalita bývania bude nižšia. Bratislava má veľa pekných častí, ktoré čakajú na svojich nových obyvateľov, no Vlčie hrdlo k nim nepatrí.

Bývanie je hra, no aká je vaša predstava o dokonalom bývaní? Dnes je v Bratislave na výber mnoho lokalít, niektoré horšie, iné lepšie. Pri zvažovaní hypotéky by ste určite mali rozmýšľať aj o tom, kde sa byt či dom nachádza a aké je jeho okolie. Určite nezabudnite nahliadnuť do územného plánu na vytvorenie si obrazu o tom, čo sa vo okolí lokality, o ktorú máte záujem, plánuje postaviť v najbližšom období. Kvalitné a pohodlné bývanie je vďaka hypotékam dostupné už pre každého Slováka.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokNajkrajšie opustené zámky
Ďalší článokZáchod – podceňovaná súčasť bývania
Keď som mal 25, dal som výpoveď aby som sám cestoval po svete. Kancelária nikdy nebola pre mňa. Z cestovateľského blogu Bez Mapy som si spravil zamestnanie na plný úväzok a stal sa digitálnym nomádom. Všetko čo potrebujem k práci je môj laptop, WiFi a hlava plná nápadov. Dlhodobo cestujem po svete a svoje zážitky, rady a tipy ako žiť život na vlastnú päsť zdieľam s tebou na tomto blogu. Pridaj sa ku mne a zahoď svoj strach z nepoznaného.