Najkrajšie opustené zámky

0
10138
zamok 1
zdroj: paranormal.komis-site.eu

Na ich slávu sa už dávno zabudlo. Kedysi veľkolepé sídla stoja dnes celkom opustené, poznačené zubom času, a ich obrovské miestnosti a haly sa stali útočiskom pre hmyz a hlodavce. Ich škodoradostná majestátnosť vzbudzuje hrôzu a pri pohľade na ne ľuďom naskakuje husia koža. Za ich múrami číha strach.

Hrad Pidhirtsi, Ukrajina

Pidhirtstský hrad, postavený v priebehu rokov 1635 až 1640 talianskym architektom Andreom dell’Aquaom, je lákadlom nielen pre turistov, ale aj pre milovníkov paranormálnych javov.  Povráva sa, že po jeho chodbách sa noc čo noc premáva nepokojný duch Bielej pani. Podľa miestnej povesti nejde o nikoho iného, ako manželku Waclawa Ezewuskeho, ktorý v hrade pobýval v polovici osemnásteho storočia. Waclaw bol muž prchký a mimoriadne žiarlivý. Údajne práve žiarlivosť ho doviedla k strašnému činu, keď svoju krásnu ženu nechal zaživa zamurovať do jednej z hradných stien. Tamojší obyvatelia zvyknú Pidhirtsi označovať za „ukrajinský Versailles“.

autor:  Lestat (Jan Mehlich)
autor: Lestat (Jan Mehlich)

Château Miranda alebo Château de Noisy, Belgicko

Zámok bol postavený v roku 1866 anglickým architektom pre rodinu Liedekerke-Beaufort, ktorá tam žila až do druhej svetovej vojny. V tom čase zámok prevzala Národná železničná spoločnosť. Od roku 1991 je usadlosť neobývaná.

autor: Rens Marscamp
autor: Rens Marscamp

Halcyon Hall, Bennett College, Millbrook, New York

Halcyon Hall bol pôvodne postavený ako luxusný hotel v roku 1890, ale už o necelých desať rokov ho museli zavrieť. Svoju druhú šancu budova dostala o niekoľko rokov neskôr, keď tu Bennett otvoril školu pre dievčatá z prominentných rodín. Aj jej brány sa však definitívne zatvorili v roku 1978.

zdroj: Lilyarielle (Deviantart)/Wiki/Millbrook Historical Society
zdroj: Lilyarielle (Deviantart)/Wiki/Millbrook Historical Society

Kasteel van Mesen, Belgicko

Takmer 500 rokov stará budova bola najskôr hradom, neskôr tu sídlil liehovar na výrobu ginu či tabaková továreň. Po prvej svetovej vojne sa miesto stalo útočiskom pre dievčenskú internátnu školu, ktorú financovala belgická aristokracia. V roku 1971, po tom, čo francúzske vzdelávanie bolo zakázané vo flámskych regiónoch, škola ukončila činnosť a stavba ostala opustená.

zamky
zdroj: strangeabandonedplaces.com/
zamky
zdroj: strangeabandonedplaces.com/