Pravda alebo lož: Muži myslia na sex častejšie ako muži

0
1184

Popkultúra naznačuje, že muži premýšľajú o sexe každých sedem sekúnd, väčšina samotných mužov sa však zhodne, že ide o mierne prehnané číslo. Najrelevantnejšiu odpoveď nám v tomto prípade dá štúdia publikovaná v magazíne Journal of Sex Research z roku 2012.

Ako uvádza Fisher a kol. (2012), výskumy v tejto problematike sú prekvapivo nejednotné. Niektoré predchádzajúce výskumy naznačujú, že muži myslia na sex častejšie ako ženy, iné však nezistili žiadne rozdiely. V snahe presnejšie posúdiť frekvenciu sexuálnych myšlienok Fisher a spol. (2012) najprv požiadali mužov a ženy, aby sami uviedli frekvenciu svojich sexuálnych myšlienok.

Muži uviedli, že myslia na sex približne osemkrát denne a ženy približne šesťkrát denne – veľmi malý rozdiel. (Zaujímavé je, že muži tiež viac ako ženy mysleli na iné potreby, ako je jedlo a spánok.) Potom výskumníci požiadali mužov a ženy, aby so sebou nosili ručné počítadlo a stlačili počítadlo vždy, keď pomyslia na sex.

Muži aj ženy zaznamenali častejšie myšlienky na sex, pričom muži stlačili počítadlo v priemere asi 34-krát denne a ženy v priemere asi 19-krát denne. Štúdia taktiež poukázala na možný fakt, že ženy sa môžu zdráhať priznať svoje sexuálne myšlienky, možno kvôli obavám z dvojitých sexuálnych štandardov.

Okrem toho vedci nemohli vylúčiť možnosť, že nosenie počítadiel v skutočnosti spôsobilo, že muži aj ženy mysleli na sex častejšie, ako by normálne mysleli.

Myslia teda muži na sex častejšie ako ženy? Na túto otázku je ťažké odpovedať, no väčšina dôkazov naznačuje, že áno. Aj keď rozdiely medzi pohlaviami môžu byť menšie, ako sa tradične predpokladá.

Čítajte tiež: