Na najväčšom sídlisku v L. Mikuláši pribudnú nové parkovacie miesta

0
518
Na najväčšom sídlisku v L. Mikuláši pribudnú nové parkovacie miesta
Ohodnoť článok

Rozširovanie parkovacích plôch v Liptovskom Mikuláši

Liptovský Mikuláš  (TASR) – Liptovskomikulášska mestská samospráva sa snaží postupne vylepšiť podmienky na parkovanie motorových vozidiel v najkritickejších lokalitách. V týchto dňoch preto buduje 20 nových a rekonštruuje 12 existujúcich parkovacích miest na Jabloňovej ulici na najväčšom sídlisku Podbreziny.

„Rozširovanie parkovacích plôch pokračuje podľa územného rozhodnutia a rovnako podľa vypracovaných plánov. Postupne realizujeme práce predovšetkým na kritických uliciach, zohľadňujeme pritom aj požiadavky mestských poslancov a obyvateľov mesta,“ povedal pre TASR Miloš Berník, vedúci oddelenia investícií liptovskomikulášskeho mestského úradu.

Ako doplnila hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková, predpokladané realizačné náklady sú na úrovni približne 60.000 eur, pričom súčasťou je aj výsadba zelene, úprava terénu a položenie zámkovej dlažby. „V súčasnosti pripravujeme aj projektové dokumentácie na výstavbu ďalších parkovacích miest na ulici Senickej a Lipovej,“ vysvetlila.

Jedným z krokov, ktorými sa magistrát snaží vyriešiť problémy s parkovaním na Podbrezinách, bolo obmedzenie státia nákladných vozidiel z minulého roka. „Takéto opatrenie chceme realizovať aj na Nábreží, vyriešili sme aj státie autobusov Mestskej autobusovej dopravy na Podbrezinách, ktoré zvykli stáť pred bytovkami a zaberali miesto osobným vozidlám. Momentálne majú vyhradené státie mimo parkovacích plôch pred bytovými domami,“ ozrejmil Berník.

Prioritou však podľa neho ostáva riešenie problémov s parkovaním výstavbou parkovacích plôch. „Niektoré sa už zrealizovali, realizujú sa alebo sú v príprave. Môžem povedať, že pripravujeme projekt parkovacieho domu na Podbrezinách a výstavbu viacerých parkovísk vo všetkých mestských častiach na miestach, kde je to potrebné,“ dodal vedúci odboru investícií.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ