Toto video s rukavicami a čiernou farbou vám ukáže či si ruky umývate správne

0
1365

Video zdielané influencerom Harjinder Singh Kukreja používa čiernu farbu a rukavice aby jasne poukázalo na to, aké ľahké je vynechať časti vašich rúk pri umývaní.

Keďže sa koronavírus šíri po celom svete, zdravotnícke organizácie naliehajú na ľudí, aby vykonávali základné ochranné opatrenia na zabránenie šírenia smrteľného vírusu.

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môže človek urobiť, aby chránil seba a ostatných je správne umývanie rúk.

Aj keď sa to môže zdať ako jednoduchá úloha, objavilo sa video, ktoré ukazuje, že medzi štandardným umývaním rúk a ich dôkladným umývaním je rozdiel.

Toto virálne video, zdieľané na Twitteri ukazuje osobu, ktorá má navlečené biele rukavice na jedno použitie a nanáša malé množstvo čiernej farby na dlane svojich rúk, tá predstavuje tekuté mydlo.

Následne si začne „mydliť“ ruky trením dlaní spolu, potom medzi prstami a drhnutím kĺbov predtým ako sa zameriava na palec, späť na dlane a až na zápästia.

Na konci každej časti umývania, protagonista poukáže aká časť rúk je pokrytá čiernou farbou čo poukazuje na dodržiavanie správnych techník umývania poskytovaných WHO.

Príspevok si získal viac ako 159K lajkov a dostal tisíce pozitívnych komentárov, hodnotiacich video ako vynikajúcu demonštráciu.

Podľa oficiálnych pokynov by ste si mali umyť ruky najmenej 20 sekúnd, ruky si pred nanesením mydla dostatočne namočiť a mydlo dôkladne rozotrieť. Tak ako znázorňuje video 🙂

Ostaňme zdraví!

Čítajte tiež: