Potraviny, ktoré vám pomôžu uľaviť od bolesti hlavy

0
1304

Existuje veľa rôznych druhov bolesti hlavy a veľa spúšťačov, ktoré ich môžu vyvolať. Medzi najčastejšie príčiny patrí vaša strava, hormóny, alergény, vírusy, stres, nedostatok spánku alebo vystavenie hlasným zvukom.

Možno vás to prekvapí, ale niektoré potraviny môžu bolesť hlavy vyvolávať, zatiaľ čo iné pomáhajú pri jej utíšení. Ak nabudúce pocítite to nepríjemné pulzovanie v hlave, vyskúšajte niektoré z týchto prírodných liekov na zmiernenie bolesti.

Russet zemiaky

Jedným z hlavných spúšťačov bolesti hlavy je dehydratácia a nerovnováha elektrolytov. Väčšinou, keď vaše telo potrebuje hydratáciu, potrebuje aj ďalšie elektrolyty, napríklad draslík. Na jednu porciu tieto červenohnedé zemiaky dodajú viac draslíka ako banány, čo pomáha vyvážiť elektrolyty. A keďže zemiak tvorí asi 75% vody, je tiež super hydratačný!

Losos

Losos má vysoký obsah omega-3 mastných kyselín, o ktorých je známe, že sú protizápalové a sú prospešné pre nervovú sústavu. Okrem toho, že je losos bohatý na omega-3, má vysoký obsah aj vitamínov skupiny B, vrátane vitamínu B2 (riboflavín), o ktorom sa preukázalo, že pomáha zvládať bolesti hlavy.

Špenát

Táto listová zeleň obsahuje veľké množstvo horčíka, inak známe ako „relaxačný minerál“. Zistilo sa, že horčík má silné vlastnosti na zmiernenie bolesti hlavy znížením chemikálií prenášajúcich informáciu o bolesti do mozgu. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako jesť špenát, je pridať si ho do smoothie.

Zázvor

Zázvor obsahuje prírodný olej obsahujúci chemické zlúčeniny, ktoré zmierňujú zápal, nevoľnosť a zvracanie a pomáhajú zmierňovať akékoľvek nepohodlie alebo bolesť. Zistilo sa tiež, že zázvor zvyšuje uvoľňovanie serotonínu, čo pomáha obmedzovať krvné cievy v mozgu.

Káva

Počas bolesti hlavy opuchnú cievy, čo spôsobí zvýšenie prietoku krvi v mozgu. Vypitie iba jednej šálky kávy poskytuje dostatok kofeínu na uvoľnenie jeho vazokonstrikčných vlastností. To znamená, že krvné cievy sa zužujú, aby obmedzili prietok krvi, čo pomáha zmierniť bolesť hlavy. Uvedomte si však, že príliš veľa kofeínu môže mať opačný účinok a môže spôsobiť bolesť hlavy, alebo ešte horšie, migrénu.

Okrem konzummácie týchto potravín však nezabudnite piť veľa vody, pravidelne cvičte, dbajte na dôsledný spánkový režim a minimalizujte hladinu stresu.

Čítajte tiež: