Ako predísť podráždeniu pleti spôsobenému nosením rúška

0
1267

Rúško sa stalo našim nevyhnutným doplnkom. Avšak určite sa vyskytnú momenty, kedy sa tento doplnok môže zdať nepríjemným. Na to aby bolo rúško efektívne, musí priliehať a čím je tesnejšie, tým vzniká väčšie trenie o pokožku. A aby toho nebolo málo, rúško zachytáva aj vlhkosť z vášho dychu, čo nie je najlepším prostredím pre vašu pokožku. Preto sme si pripravili pár tipov ako udržať pokožku pod rúškom v bezpečí.

Rúška spôsobujú, že nositelia neustále trpia zápalom kože či dokonca infekciami. Aby ste predišli tomuto typu poškodenia pokožky, je dôležité dať si rúško dole najmenej každé dve hodiny, aby si pokožka oddýchla a ak budete cítiť trenie, dajte si ho dole ho čo najskôr.

Rovnako dôležitý je výber rúška. Vhodné sú prírodné tkaniny, pretože syntetické látky budú mať tendenciu dráždiť pokožku. Odporúča sa používať rúško pozostávajúce z niekoľkých vrstiev pevne tkanej bavlny. A samozrejme je dôležité rúško pravidelne prať.

Pripravte svoju pokožku na nosenie rúška

Tvár si pred nasadením rúška dôkladne umyte nedráždivým čistiacim gélom. Nezabudnite na hydratáciu pleti. Aspoň pol hodinu pred nasadením rúška naneste na pleť hydratačný krém (odporúča sa použiť krém na báze ceramidu). Vaša pokožka tak vytvorí ochrannú bariéru proti akémukoľvek treniu látky.

Je tiež dobré dočasne vynechať make-up, aspoň v tých oblastiach, ktoré budú maskou zakryté. Načo sa tým trápiť, keď vás nikto nevidí. Užite si výhody zdravej pokožky 🙂

Čítajte tiež: