4 tipy ako si uľahčíte návrat detí do školy

0
1176

Opäť tu máme nový školský rok, čo znamená naháňanie sa s prípravou desiaty a včasné dopravenie detí do školy. Aby ste to zvládli lepšie, vyskúšajte tieto tipy, zozbierané od niektorých najlepších mamičiek.

Dajte deťom na výber

Obliekanie detí býva často výzvou a zaručený spôsob ako meškať do školy. Aby ste tomu zabránili, každé ráno (alebo v noci pred tým) vyberte tri rôzne outfity, z ktorých si dieťa môže vybrať. Dodá im to pocit istej kontroly a slobodného rozhodnutia.


Prečítajte si: 15 osobností, ktoré mali problémy v škole


Ujasnite si postup

Ako dostať deti z domu včas? Vytvorte, alebo kúpte prispôsobiteľnú tabuľku/rozvrh, niečo jednoduché, kde deťom vytvoríte postup toho čo majú ráno urobiť a prípadne si to vedia vyčiarknuť, napríklad, „učesať sa“,“naraňajkovať sa“ atď.

Pýtajte sa konkrétne otázky

Prirodzene vás zaujíma čo deti v škole robili a je pre vás frustrujúce, keď na otázku ,,aký mali deň“ odpovedia len ,,v pohode“, alebo si nepamätajú čo robili. Preto je najlepšie pýtať sa konkrétne otázky ako napríklad ,,čo ťa dnes najviac v škole pobavilo“ , ,,čo si sa nové naučil“. Takto sa o ich dni dozviete najviac.

Zjednávajte

Ak vaše deti nechcú jesť na desiatu mrkvu, dajte im niečo čo majú radi. Vždy je lepšie zjesť aspoň niečo ako nič. Samozrejme sa to nevzťahuje na každý deň, no niekedy je ľahšie byť ten zábavnejší rodič 🙂

Čítajte tiež:

Vypravte vaše dieťa ráno do školy rýchlejšie. Vieme ako na to.

Toto nás v škole nenaučili. Ako zvládať emócie

Znamenia, ktoré by randiť spolu určite nemali

ZANECHAŤ ODPOVEĎ