Unikátne jazerá a vodné plochy na Slovensku, o ktorých ste možno ani nevedeli!

0
1919
Zdroj foto : Walkerssk – pixabay

Leto je za dverami a vy premýšľate, kam by ste počas neho vyrazili? Okrem exotických dovoleniek za hranicami je dobrou voľbou aj Slovensko a jeho jazerá. Tie poskytujú nielen bezplatné kúpanie, ale takisto krásne okolie a prírodné zákutia. Objavte unikátne miesta s ubytovacím portálom Hauzi, o ktorých ste možno doteraz ani len nevedeli.

Kaďa v Liptovskom Jáne

V tesnej blízkosti malebnej obce Liptovský Ján sa nachádza veľká rarita. Je ňou tzv. kaďa v Liptovskom Jáne. Pre lepšiu predstavu, ide o prírodný kráter s dobudovaným jazerom, ktorý sa teší pomerne veľkej obľube. Vyviera v ňom geotermálna voda, ktorá pomáha liečiť viacero zdravotných problémov. Ak sa chcete vyhnúť veľkému počtu ľudí, kaďu navštívte počas neskorej jesene. V tomto čase dosahuje voda približne 20 °C. Navyše, ubytovanie v Liptovskom Jáne Vám ponúka vysoký komfort, takže si užijete skvelú dovolenku na Slovensku.

Vindšachtské jazero

Vindšachtské jazero objavíte pár kilometrov od obce Štiavnické Bane. Ide o prírodné kúpalisko, s ktorým sa spája dlhá história. Vybudované bolo totižto už v roku 1715. Prístup do jazera je pozvoľný, takže je vhodný aj pre rodiny s deťmi alebo neplavcov. Okolie je pekne upravené. Breh jazera je trávnatý a po rozprestretí deky sa na ňom dobre leží. A keď budete chcieť po čase zmeniť prostredie, neďaleko sa nachádza známe Evičkino jazero. To má taktiež pekne upravené okolie a príjemne teplú vodu na kúpanie.

Zdroj foto: jplenio – pixabay

Beňatinské jazero

Beňatinské jazero láka hneď viacerými výhodami. Nádherná priezračná voda je základom, no poteší aj krásna príroda v okolí. Scenéria ako vystrihnutá z westernových filmov Winnetou vyrazí dych a bude vás lákať celé leto. Travertínové jazero je jedinečným miestom na Slovensku, ktoré sa radí medzi prírodné pamiatky. Menším mínusom je pomerne chladná voda. Tá by vám však problém počas tropických a horúcich dní robiť nemala.

Palcmanská Maša

Populárna rekreačná destinácia je rozhodne aj Palcmanská Maša, ktorá láka milovníkov oddychu i turizmu. Voda je čistá a počas leta príjemne teplá. Veľkým plusom je, že po hodinách plávania sa môžete obliecť do športového a zacvičiť si na športoviskách. Prípadne vyjsť do okolitej prírody.

Zdroj foto: FrankWinkler – pixabay

Úhorná

Úhorná je unikátom hlavne vďaka Volovským vrchom, ktoré sa nachádzajú v jej okolí. Vytvárajú horskú atmosféru starajúcu sa o ten najlepší zážitok z kúpania a oddychu. Zaujímavosťou je, že po celom dne priehrady sa nachádza 35 metrov dlhá banícka štôlňa.

Ružiná

Ste milovníkom teplej vody? V tom prípade si naplánujte výlet k vodnej nádrži Ružiná, ktorá sa radí medzi najteplejšie na Slovensku. Nájdete ju medzi Zvolenom a Lučencom, a poteší vás pekným okolím. Ubytovanie na Ružinej nájdete v rodinných chatách alebo v súkromí, takže si jednodňové dobrodružstvo môžete predĺžiť na dlhšiu dovolenku.

Čítajte tiež: