Najkrajšie ZOO na Slovensku

0
8179

Nemáte program na víkend? Čo tak navštíviť jednu z piatich slovenských zoo? Zistili sme pre vás, čo naše najznámejšie zoologické záhrady svojim návštevníkom ponúkajú.


Tip redakcie: 9 najnebezpečnejších zamestnaní v Británii


ZOO Bojnice

58498353 - bojnice, slovakia - july 6, 2011: beautiful bojnice castle view from the zoo

ZOO Bojnice, ktorá sa rozprestiera v blízkosti Bojnického zámku, sa pýši nielen titulom najstaršej, ale aj najnavštevovanejšej zoologickej záhrady na území Slovenskej republiky. Pre verejnosť bola po prvýkrát otvorená v apríli 1955, a od tej doby sa venuje vystavovaniu živých exponátov a chovu ohrozených druhov zvierat. Návštevníci môžu na ploche 41 hektárov, v rekreačnom prostredí kúpeľného mestečka Bojnice, pozorovať viac ako 400 druhov zvierat. Medzi najvzácnejšie zvieratá, ktoré sú v zoo umiestnené, patrí nepochybne mačiak rolowayov, ktorých behá po svete asi len stovka, bongo horský a takin zlatý. Pre tých najmenších je k dispozícii aj detská kontaktná zoo. ZOO Bojnice je pre návštevníkov otvorená celoročne.

Cenník:

Deti do 4 rokov – zdarma

Deti od 4 do 15 rokov – 2 €

Dôchodcovia a študenti – 2,50 €

Dospelí – 5 €

ZOO Bratislava

29741222 - bratislava, slovakia - jun 28: realistic model of dinosaur gigantosaurus at dinopark on jun 28, 2014 in bratislava

Druhú najväčšiu zoologickú záhradu na Slovensku nájdete v našom hlavnom meste. Bratislavská zoo bola slávnostne otvorená už v roku 1960 a z pôvodných 74 druhov zvierat sa rozrástla až na súčasných 174 druhov. Tešiť sa môžete napríklad na jaguára amerického, leva juhoafrického, kenguru červenú či papagája kráľovského. Súčasťou zoo je aj zábavný park Dinopark, prostredníctvom ktorého môžete nahliadnúť do histórie praveku. Brány ZOO Bratislava sú pre návštevníkov otvorené celoročne.

Cenník:

Deti do 3 rokov – zdarma

Deti od 3 do 15 rokov – 3,50 €

Dospelí – 5 €

Rodinná vstupenka (2 dospelí a 2 deti) – 15,50 €

ZOO Košice

60345311 - curious young ostrich in zoo, slovakia

Medzi najkrajšie zoo vo východnej časti Slovenska patrí rozhodne ZOO Košice, ktorá sa zameriava prevažne na euroázijskú faunu. Zoologická záhrada v Košiciach po prvýkrát otvorila svoje brány v roku 1979 a aktuálne v nej nájdete až 244 druhov zvierat a živočíchov v celkovom počte 1080 jedincov. Tak ako v bratislavskej ZOO, aj v tej košickej môžu návštevníci zavítať aj do Dinoparku a obdivovať modely dinosaurov. ZOO Košice ponúka aj množstvo zaujímavých atrakcií, ako napríklad možnosť stať sa na jeden deň ošetrovateľom, vychutnať si jazdu safariautom či prežiť noc v zoo. Zoo je otvorená celoročne.

Cenník:

Deti do 2 rokov – zdarma

Deti od 2 do 6 rokov – 1€

Žiaci, študenti a dôchodcovia – 2 €

Dospelí – 3,50 €

ZOO Spišská Nová Ves

29805526 - white tiger in zoo bratislava,, slovakia

Zoologická záhrada v Spišskej Novej Vsi sa postupne rozrastá už od svojho založenia v roku 1989. V súčasnej dobe v nej možno obdivovať okolo 110 druhov zvierat. Návštevníci sa môžu tešiť aj na vzácneho leoparda škvrnitého, tigra ussurijského, ťavu dvojhrbú, kenguru červenokrkú, medveďa hnedého či nosáľa červeného. Pre rodiny s deťmi sú k dispozícii až dve detské ihriská a počas letnej sezóny aj nafukovacia žirafa a nafukovací hrad. ZOO Spišská Nová Ves je pre návštevníkov otvorená od 20. apríla do 20. októbra.

Cenník:

Deti do 3 rokov – zdarma

Deti od 3 do 15 rokov – 1€

Študenti – 2 €

Dôchodcovia – 1,50 €

Dospelí – 2,50 €

ZOO Stropkov

51633245 - portrait of brown bear, sitting on the grey stone, pink flowers at the background, animal in the nature habitat, finland

Ďalšou zoo na východe našej krajiny je ZOO park Stropkov. Táto malá zoo vznikla v roku 1984 a nájdete v nej až 40 voliér s rôznymi zaujímavými druhmi zvierat, ako sú napríklad opice, šelmy, papagáje či krokodíly. Areál zoo je prispôsobený aj pre tých najmenších návštevníkov, keďže v ňom nájdete aj detské ihrisko či kontaktnú zoo pre deti, v ktorej môžu zvieratká aj samy nakŕmiť alebo si zajazdiť na poníkoch. ZOO Stropkov má svoje brány otvorené od 19. apríla až do 1. novembra.

Cenník:

Deti do 3 rokov – zdarma

Deti od 3 do 15 rokov – 1€

Nad 15 rokov – 1,50 €

Rodinná vstupenka na celú sezónu – 15 €

ZANECHAŤ ODPOVEĎ