Polícia našla v tele pytóna mŕtvolu muža

0
2521

Pytón zjedol muža

Miestna polícia v Indonézii našla v tele pytóna mŕtvolu nezvestného muža. Akbar zmizol v nedeľu na ostrove Sulawesi, keď odišiel zbierať plody palmy olejnej.

Polícia uviedla pre BBC Indonesian, že pri pátraní po 25-ročnom mužovi našli obrovského hada a mali podozrenie, že muža prehltol.

Pytóna mriežkovaného, ktorý bol údajne dlhý 7 metrov, rozrezali a našli v ňom Akbarovo telo.

Polícia nakrútila video, na ktorom je vidieť, ako hada rozrezávajú veľkým nožom. Jeho vnútro následne odkrylo ešte oblečené telo spomínaného muža.


Tip redakcie: Británia: Polícia nemá dôkazy o Masoodovom napojení na Islamský štát


Ako môže had zožrať človeka?

Pytóny mriežkované patria medzi najväčšie plazy na svete. Svoje obete najprv zadusia a potom prehltnú vcelku. Ľudí zabíjajú a žerú málokedy, hoci z času na čas sa objavujú správy o prehltnutí malých detí či zvierat.

Mashura, hovorca polície v provincii West Sulawesi prezradil pre BBC Indonesian, že dedinčania nahlásili zmiznutie Akbara po 24 hodinách. Polícia ihneď začala pátranie a blízko palmovej plantáže Akbarovej rodiny objavili spomínaného hada.

„Nenašli jeho (Akbara), ale dedinčania zbadali v priekope nehybné telo pytóna. Nadobudli podozrenie, že možno prehltol Akbara. Rozrezali ho a našli v ňom Akbara,“ dodal Mashura, ktorý má iba jedno meno, ako mnoho obyvateľov Indonézie.

Hlavný tajomník dediny Salubiro Junaidi uviedol pre noviny Jakarta Post: „Noc predtým, ako Akbara našli v bruchu hada, počuli ľudia z palmového hája výkriky. Keď hada objavili, bolo na ňom jasne vidieť obrysy Akbarových topánok. Obyvatelia rozrezali telo hada, no Akbar bol bez známok života.“

Nia Kurniawan z Univerzity Brawijaya uviedol pre BBC Indonesian, že pytóny takýchto rozmerov bežne lovia veľkú korisť ako diviaky či divé psy.

Podľa jeho slov sa zvyčajne vyhýbajú ľudským obydliam, no palmové plantáže považujú za dobrý revír, pretože sú lákadlom pre diviaky, primáty či psy.

Pytón mriežkovaný (Python reticulatus)

  • Je najdlhší had na svete.
  • Odborníci si myslia, že môže dosahovať dĺžku až 10 metrov.
  • Najdlhší jedinec držaný v zajatí v americkom meste Kansas mal v roku 2011 podľa Guinessovej knihy rekordov 7,6 metra.
  • Žije v zalesnených oblastiach, zvyčajne sa bojí ľudí a dá sa vidieť len zriedkavo.
  • V niektorých častiach Indonézie ho považujú za posvätné zviera, ak ho chytia.
  • Je jedným z desiatok druhov pytónov, ktoré žijú v subsaharskej Afrike, Austrálii, Nepále, Indii, Srí Lanke, Barme, Číne a Juhovýchodnej Číne.

 Čítajte tiež:

Pravda o análnom sexe

Rozvodovosť na Slovensku


Zdroj: http://www.bbc.com/news/world-asia-39427458

ZANECHAŤ ODPOVEĎ