Neviem predať nehnuteľnosť, čo mám robiť?

0
5291

Predaj či prenájom – dnes je realitný trh presýtený a nájsť si byt naozaj nie je problém. Ak však byt predávate, určite chcete, aby sa predal čo najrýchlejšie a podľa možností za dobrú cenu. Mnohí si však neuvedomujú faktory, ktoré cenu ovplyvňujú a potom nerozumejú tomu, prečo o ich byt nie je záujem. S ocenením vám ochotne pomôže aj realitná kancelária, no bolo by dobré mať aspoň hrubý prehľad o tom, ako nastaviť cenu nehnuteľnosti. Rozhodujúcich faktorov je niekoľko, a ak cenu nastavíte zle, veľmi ľahko to spoznáte. Keď neviete predať vašu nehnuteľnosť a tento problém je dlhodobý, nemusíte hneď robiť niečo zle. Častokrát to nie je vaša vina. Čo však v tomto prípade?

ocenenie-nehnutelnost

Ako zistím, či som zle ocenil nehnuteľnosť?

Určite si dajte vypracovať znalecký posudok nehnuteľnosti. Avšak úplne základným faktorom zlej ceny nehnuteľnosti je to, že sa predá buď príliš rýchlo, alebo príliš pomaly. Ak sa však váš byt alebo dom predáva veľmi pomaly, to je horší prípad. Čo však robiť? Možností máte hneď niekoľko.

  • Zistite, aká je skutočná hodnota vašej nehnuteľnosti
  • Snažte sa vypichnúť v inzeráte viac výhod, no nezavádzajte
  • Možno bude nevyhnutná rekonštrukcia, čo sa vám však vráti, keď predáte
  • Ak neviete predať, skúste aspoň prenajať
  • Možno je zlý inzerát, skúste ho vylepšiť. Fotky predávajú
  • Nechajte si poradiť
  • Spravte si prieskum trhu – koľko stoja nehnuteľnosti vo vašom okolí

Neviem predať nehnuteľnosť, čo mám robiť?

Ak ste zvážili všetky vyššie spomenuté kroky a vašu nehnuteľnosť neviete stále predať, môže ísť o problém, ktorý možno nebude až tak ľahké vyriešiť. Je problematické okolie alebo sa nachádza vaša nehnuteľnosť v pochybnej štvrti? V tom prípade vám radíme byt či dom prenajať a počkať, kým sa situácia zlepší. Úplne najhoršie, čo môžete spraviť, je to, že nespravíte nič. Mnohí často na situáciu zanevrú a ich nehnuteľnosť je prázdna a opustená. V tomto stave vás len stojí peniaze a vôbec nezarába.

Ak neviete svoju nehnuteľnosť dlhodobo prenajať, poraďte sa so skutočnými odborníkmi alebo ju zverte do rúk realitnej kancelárie. Síce sú často ľudia nedôverčiví voči realitným kanceláriám aj pre výšku provízie, niekedy je to vaša jediná možnosť.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokNa bicykli po Slovensku
Ďalší článokPrečo sú Parížanky také chic a ako v sebe prebudiť toto ich čaro?
Keď som mal 25, dal som výpoveď aby som sám cestoval po svete. Kancelária nikdy nebola pre mňa. Z cestovateľského blogu Bez Mapy som si spravil zamestnanie na plný úväzok a stal sa digitálnym nomádom. Všetko čo potrebujem k práci je môj laptop, WiFi a hlava plná nápadov. Dlhodobo cestujem po svete a svoje zážitky, rady a tipy ako žiť život na vlastnú päsť zdieľam s tebou na tomto blogu. Pridaj sa ku mne a zahoď svoj strach z nepoznaného.